EHEIM 3535 hladinový sběrač nečistot

Číslo produktu: 1000010976

Hladinový sběrač nečistot se postará o°čistou vodní hladinu v°akváriu. Je vhodný pro všechny sací filtry do 1 500 l. Příslušenství značky Eheim.

949,00 Kč

plus poštovné

Ihned k odeslání, dodací lhůta 2-4 pracovní dny.
Klasifikace nebezpečnosti
N
Typ vody
Mořská voda, Sladká voda
Značka
EHEIM

"Slepá hladina" – nepěkný film na hladině vody každého akvária – je přesně to místo, kde se hromadí organické látky, jako jsou tuky, bílkoviny a produkty rozkladu, které vytvářejí živnou půdu pro spoustu nechtěných mikroorganismů.
Hladina má však nesmírný význam rovněž pro životně důležitou výměnu kyslíku mezi vodou a vzduchem. Film na hladině vody snižuje rychlost difuze, dále spotřebovávají zde probíhající biologické procesy samy dodatečný kyslík. Kromě toho se snižuje intenzita světla pronikajícího skrz vodní hladinu, což citelně omezuje růst rostlin.
Eheim hladinový sběrač nečistot zajišťuje průzračnou hladinu prostřednictvím neustálého odsávání povrchového filmu. Navíc se díky tomuto přístroji dostávají na hladinu stále nové vrstvy vody. Je vhodný pro všechny sací filtry do 1 500 l a lze ho připojit ke každému vnějšímu filtru místo sací trubice. Pro větší filtry značky Eheim je nutný T-kus s redukcí.

Podrobnosti k výrobku:

  • pohyblivý plovoucí vtok hladinového sběrače s rozmezím vyrovnávání úrovně hladiny cca 2 cm, který se přizpůsobuje výšce hladiny
  • automatické ovládání ventilu spodní nasávací části, např. při ucpání plovoucí části sběrače
  • konstantní nasávání vody, nikdy nenasává vzduch
  • funkce vypnutí hladinového sběrače, např. při krmení
  • univerzální teleskopická konstrukce pro všechny velikosti akvárií