JBL PondCheck – rychlý test jezírkové vody

Číslo produktu: 1000025994

Tato sada pro testování vody od firmy JBL zajistí přehled o°hodnotách vody ve vašem zahradním jezírku. Obsahuje test pH a karbonátové tvrdosti (KH).

259,00 Kč

plus poštovné

Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-3 pracovní dny.
Klasifikace nebezpečnosti
N
Typ vody
Sladká voda
Značka
JBL
Použití
Hodnota pH, KH
Nabídky
Zbyla Posia
Aktionsnummer
5300
  • Nejsnadnější použití, předchozí zkušenosti nejsou nutné – výsledek během několika málo vteřin.
  • Obsahuje sadu na testování pH a karbonátové tvrdosti (KH).
  • Až pro 50 měření.
  • Nutný před spuštěním koncepce firmy JBL 1-2-3-bez řas.
  • Výsledek zobrazí, zda je voda stabilní, nebo zda je nutné přidat přípravek StabiloPond Basis/KH.

Obecné informace:
Tvrdost (minerály rozpuštěné ve vodě) je pro zahradní jezírko mimořádně důležitá. Dešťová voda, která se dostane do zahradního jezírka při srážkách, není tvrdá. Voda v zahradním jezírku je proto časem čím dál chudší na minerály. Proto není na straně jedné zajištěn přísun minerálů pro živočichy v jezírku, na straně druhé je hodnota pH (kyselost) nestabilní a v průběhu dne může podléhat silným výkyvům. To představuje pro všechny živočichy v jezírku nebezpečnou zátěž. Pro všechny organismy v zahradním jezírku, jak rostliny, tak i ryby, obojživelníky a malé živočichy, jsou stabilní hodnoty pH v rozsahu mezi 7,5 a 8,5 životně důležité. Toho lze dosáhnout pouze dostatečnou karbonovou tvrdostí (zkratka KH) minimálně o hodnotě 4.
Karbonová tvrdost je stabilizátor hodnoty pH v zahradním jezírku. Proto je důležitá pravidelná kontrola hodnoty pH a KH za použití JBL PondCheck.