Odpuzovače koček

Vlastnosti

Kočky jsou od přírody nadaní lezci a tuto svoji schopnost demonstrují dostatečně často na pohovkách, skříních a poličkách. Ale i pro toho nejtolerantnějšího majitele koček existují určité hranice. Ale jak vůbec vychovávat kočku? Zde mohou pomoci naše pachové zábrany.

Nastříkejte přípravek jednoduše na daný kus nábytku a nepříjemný zápach způsobí, že se mu bude vaše kočka vyhýbat. Tento pach je však natolik jemný, že ho člověk nevnímá. Pachové zábrany pro kočky nejsou samozřejmě jedovaté ani nebezpečné, pouze nepříjemné. U citlivých materiálů byste měli vyzkoušet pachovou zábranu nejprve na nějakém nenápadném místě. Tyto přípravky nepomohou jen tehdy, když kočka leze po nábytku; atraktivním přestane být i škrábání po zdech a zárubních a pochutnávání si na nich.

Ideální ochranu na ven poskytují venkovní pachové zábrany. Tyto varianty ochraňují váš pozemek před „nášlapnými minami“ cizích koček. Tyto přípravky jsou odolné proti dešti, který je nesmyje, a chrání tak váš pozemek dlouhodobě před nečistotami způsobenými kočkami a také psy.

Venku však musíte být s aplikací pachové zábrany mimořádně vytrvalí, neboť trvá zhruba 2 týdny, než si kočka najde konečně nový záchod. Proto je nutné, abyste používali pachovou zábranu minimálně tak dlouho.