Söll alarm pro hlídání amoniaku

Číslo produktu: 1000021280

Unikátní sada pro testování akvarijní vody ke kontinuálnímu monitorování obsahu amoniaku ve sladkovodních akváriích, akváriích s mořskou vodou a v jezírkách. Dlouhodobý test na cca 1 rok.

369,00 Kč
včetně DPH

plus poštovné

Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-4 dny
Klasifikace nebezpečnosti
N
Typ vody
Sladká voda
Značka
Söll
Použití
Amoniak
Nabídky
Zbyla Posia

Podrobnosti produktu:

Vhodný pro sladkou i slanou vodu, libovolně velká jezírka a akvária.

  • Kontinuální monitorování amoniaku v jezírku a akváriu
  • Po jednoduchém zavěšení do vody ukazuje obsah amoniaku (již od 0,02 mg/l) a pomáhá tak zamezit kriticky vysokým hodnotám
  • Vhodné pro akvária s mořskou i sladkou vodou, není nutná žádná další údržba
  • Dlouhodobý test na min. 1 rok

Söll alarm pro hlídání amoniaku je jedinečný výrobek pro kontinuální monitorování amoniaku ve sladké i slané vodě. Senzor se nachází v centru barevné stupnice a mění barvu ze žluté a zelené na modrou, vždy v závislosti na stávající koncentraci amoniaku ve vodě. Při správném použití má senzor životnost min. jeden rok. Alarm pro hlídání amoniaku lze použít postupně ve více jezírkách nebo akváriích.

Čím vyšší je hodnota pH, tím více amonia se vyskytuje v jedovaté formě amoniaku. Dobrou okamžitou pomoc při otravě amoniakem proto představují výrobky na bázi osvědčené účinné látky CarbonAdd. Přitom se zvyšuje karbonátová tvrdost a hodnota pH se stabilizuje na 8,1 (např. TeichFit KoiStabil).

Otrava amoniakem může nastat u nesprávně fungujícího biologického filtračního systému nebo v případě, že se příliš rozvíří sediment jezírka v důsledku jeho čištění.
 

Naše doporučení pro vás