Zářivky do akvária

Filtrovat
<
ATI
Dennerle
GIESEMANN
Juwel
Sera
LED
Zářivka
Mořská voda
Sladká voda
0.55
0.79
0.83
0.86
0.9
1
1.01
1.2
1.23
1.3
1.4
1.48
1.6
1.69
1.8
1.85
2.4
14
15
29
30
60
Nízká spotřeba
Stmívatelné

K čemu je potřeba světlo v akváriích?

Ve sladkovodním akváriu potřebují rostliny světlo jako zdroj energie pro fotosyntézu a růst. Zdravé akvarijní rostliny jsou důležité, aby detoxikovaly vodu a odebraly řasám jejich zdroj potravy. Kromě toho obohacují čerstvou vodu o kyslík, který je nepostradatelný pro všechny obyvatele vaší nádrže.

V akváriu s mořskou vodou zajišťují akvarijní zářivky osvětlení korálů, které světlo potřebují jak pro zdravý růst, tak pro barevné zabarvení. Zářivka zásobuje i plankton, který vyživuje korály.

Náš tip: Vaše nádrž by neměla být příliš vystavena dennímu světlu, protože by se mohly vzhledem ke kombinaci se zářivkami změnit hodnoty vody a řasy by mohly začít růst.

Akvarijní zářivky: Různé typy skvělých svítidel

Kromě pěkné výzdoby je v akváriích také technika všeho druhu, která zajišťuje chod celého ekosystému. Osvětlení sehrává důležitou roli, protože vytváří příjemný habitat pro vaše ryby. Akvarijní zářivky jsou na trhu již v mnoha různých tvarech a typech :

  • zářivky T5
  • zářivky T8
  • LED

Zářivky patří k nejběžnějším formám osvětlení v akváriích. Dělí se na tradiční zářivky T8 s průměrem 26 mm a moderní zářivky T5 s průměrem pouhým 16 mm . Zářivky T5 jsou mnohem intenzivnější a účinnější, a jsou k dostání pro sladkovodní akvária i akvária s mořskou vodou.

LED lampa je také rozšířenou formou techniky osvětlení. Díky vysokým hodnotám svítivosti se skvěle hodí do menších nádrží nebo dokonce nano akvárií. Bez toxické rtuti poskytnou vašemu akváriu skutečnou přidanou hodnotu. Kromě toho spotřebují málo energie a přesvědčí vás svou dlouhou životností.

Náš tip: Délka svícení by neměla překročit 12hodinovou hranici, protože by ryby jinak byly vystavené přílišnému stresu.

Struktura a funkce akvarijních zářivek

Zářivka se skládá z z tenkostěnné skleněné trubice, ve které se díky vysokému napětí vytváří speciální svítiplyn. Používají se u akvárií s délkou hrany od 80 cm a jsou k dostání v různých výkonnostních stupních. Podle vlastního vkusu si můžete vybrat také barvu světla.

Nová LED svítidla jsou vedle akvarijních zářivek stále populárnější. Často jsou již integrována v kompletní akvarijní sadě. Hodí se především do menších nádrží, protože samotná intenzita světla v lumenech obvykle není dostatečná pro velká akvária. LED zářivky jsou však k dostání v různých tvarech. Lze je použít jako kryty, závěsná nebo přídavná světla ve vašem bazénu.

Akvarijní zářivky: Budiž světlo v nádrži

Se skvělými akvarijními zářivkami vstupují překrásné podvodní světy ještě lépe do hry. Ať už v rohovém akváriu nebo malé nano nádrži okouzlí prostor a dodají rostlinám a rybám nezbytné světlo. Vzrušující příslušenství, jako jsou stmívače, časovače nebo reflektory, může osvětlení ještě více zatraktivnit.