Oxydátory

Filtrovat
<
Söchting
1 l
2 × 1 l
béžová
černá

V této kategorii jde o správné provzdušňování akvárií. Naše heslo: Vzduchování a speciálně oxydátory. Sestavili jsme vyvážený sortiment kvalitních vzduchování, abychom zajistili, že naleznete ideální vzduchování. Zde se nacházejí různé vzduchovací kameny, vzduchová čerpadla a oxydátory.

Oxydátory slouží obecně k okysličování vody v akváriu díky použití peroxidu vodíku a speciálních keramických katalyzátorů; přitom není nutná další technika jako vzduchování nebo vzduchová čerpadla. Jen volně vázané atomy kyslíku přitom zajišťují rychlejší okysličování než běžně uvolňovaný kyslík. Vedle lepších hodnot vody zvýšíte použitím oxydátoru také oxidačně redukční potenciál vašeho akvária: navíc ochrana před řasami.

Čistý kyslík vytvořený oxydátorem se uvolňuje ve vodě bez tvorby bublin. Dosáhnete tak absolutně tichého vzduchování, při němž je zamezeno vypuzování oxidu uhličitého a víření dna akvária. Zejména u akvárií, v nichž nejsou téměř žádné rostliny, nebo u akvárií s velkým počtem ryb může být přídavné zásobování kyslíkem výhodou.