Hrudkující stelivo pro kočky

Filtrovat
<
BioKat's
GrainCat
Pet-Earth
Primox
Soft Cat
Top Pets
ZooRoyal
ZooRoyal Tigrooo
4×6 l
10 l
15 l
8 l
12 l
14 kg
6 l
8 kg
9,5 l
40 l
12kg
2 × 10 l
3 × 10 l
17 l
2 × 17 l
2 × 12 l
2× 12 l
bílá
šedá
Bentonit
Pravé dřevo
Přirozená barva
Silikát
hygienický
vhodné pro několik koček
Bezprašné
Likvidace zvláště šetrná k životnímu prostředí
Maximální sací výkon
Nízká spotřeba
Pohlcující zápach / Pohlcuje zápach
S vůní
Vhodné pro alergiky
Vyoký sací výkon
Vyrobeno v Německu
Výborně pohlcuje zápach
Z přírodní surovin

Hrudkující stelivo pro kočky - přírodní, hygienické a univerzální

Čistá podestýlka je základem hygienického a zápachem nerušeného každodenního života koček. Protože kočky jsou velmi čistotná zvířata a také vybíravé, pokud jde o jejich klidné místo pro vykonávání potřeby, je důležité najít správné stelivo pro kočky. Hrudkující stelivo je pro hygienu koček obzvláště účinné. Bezpečně zachycuje nepříjemné pachy a vytváří pevné, ploché hrudky, které chrání malé kočičí tlapky. Snadná likvidace hrudek také zajišťuje snadné čištění steliva.

Co je to hrudkující stelivo pro kočky? 

V první řadě je nutné zmínit, že na trhu najdeme dva základní typy steliva pro kočky – hrudkující a nehrudkující stelivo pro kočky. Jak již sám název napovídá, liší se zejména schopností tvořit hrudky. Hrudkující stelivo pro kočky se vyrábí z přírodních minerálů nebo rostlinných vláken, které po kontaktu s tekutinou okamžitě absorbují vlhkost. Následně se tyto částice vážou dohromady a tvoří shluky pevného odpadu. Tento typ steliva vám usnadní práci při čištění kočičí podestýlky. 

Druhy hrudkujícího steliva 

Jak jsme již zmínili, hrudkující stelivo může být vyrobeno z přírodních minerálů, kdy se jedná zejména o bentonit - jílovitou horninu. Kvalitní bentonitové stelivo pro kočky dokáže absorbovat velké množství vlhkosti a zápachu.

Dalším běžným druhem hrudkujícího kočkolitu je přírodní stelivo pro kočky, které je navíc kompostovatelné a biologicky odbouratelné. 

Zásadní výhody hrudkujícího steliva pro kočky

Všechny přednosti hrudkujícího steliva pro kočky se odvíjí od zmíněné schopnosti tvořit hrudky, tedy speciálního materiálu, ze kterého je tento typ podestýlky vyroben. Pojďme se podívat na bližší charakteristiku jednotlivých výhod tohoto typu steliva. 

·       Snadné čištění

Jako majitel kočky nemusíte neustále měnit celou podestýlku. Taková úplná náhrada steliva pro kočky je mnohdy velmi pracná a může nadělat nepořádek. V případě hrudkujícího steliva stačí jednoduše odstranit vytvořené hrudky a podestýlka bude opět čistá. Skvělou pomůckou jsou lopatky na kočkolit.

·       Účinná regulace pachů

Vzhledem k tomu, že se jedná o materiál s vysokou schopností absorpce, je zde nižší šance na vznik nepříjemných pachů. Dlouhodobému zápachu kočičí toalety navíc účinně zabrání průběžné odstraňování hrudek, po kterém vám pak vždy zbyde čistá voňavá podestýlka. V boji se zápachem pomůžou i různé odstraňovače zápachů a deodoranty.

·       Finančně výhodné řešení

Tento typ kočičího steliva lze označit za celkově méně nákladný. Počáteční investice může být sice vyšší než cena za nehrudkující stelivo, ale z dlouhodobého hlediska vám hrudkující kočkolit vydrží mnohem déle. 

Cena za jedno balení hrudkujícího steliva pro kočky je vyšší zejména proto, že je vyrobeno ze speciálních materiálů, které vyžadují zvláštní zpracování. 

·       Déle vydrží

Tento bod navazuje na finančně výhodné řešení. Jakmile totiž vaše kočka toaletu použije, stačí vám odstranit pouze vytvořené hrudky. Tímto způsobem lze udržovat původní podestýlku čistou. 

V případě nehrudkujícího steliva ovšem musíte častěji měnit celou podestýlku, čímž rychleji spotřebujete větší množství steliva. Hrudkující stelivo pro kočky vydrží celkově déle. 

Správná likvidace hrudkujícího steliva

Kočičí stelivo má udržovat hygienickou čistotu a bezpečně vázat nepříjemné pachy z výkalů a moči. Likvidace hrudkujícího steliva je proto součástí každodenní rutiny majitele kočky a měla by být prováděna správně. V žádném případě byste neměli stelivo vyhazovat do toalety, protože vzniklé hrudky mohou vést k ucpání potrubí. Místo toho existují jiné možnosti, které jsou hygienické, ekologické a pohodlné:

  • Zbytkový domovní odpad
  • Organický odpad
  • Kompost  

Nejbezpečnější možností je likvidovat jej do vlastního domovního odpadu. Nezáleží na tom, zda se jedná o hrudkující nebo nehrudkující stelivo - všechny typy kočičího steliva lze bez problémů vyhodit do zbytkového odpadu. Pokud chcete hrudkující stelivo likvidovat v organickém odpadu, je vhodné se předem informovat na místním úřadě, protože ne všude je to povoleno. Do kompostu by se také měla dávat pouze zbytková podestýlka a žádné znečištěné chuchvalce. V ideálním případě by se měly vyhazovat pouze do zbytkového odpadu.

Vsaďte na to nejlepší hrudkující stelivo pro kočky

Pokud tedy hledáte kvalitní vysoce absorpční stelivo pro kočky, které lze snadno udržovat v čistotě, hrudkující stelivo je tou správnou volbou.

Rádi bychom také zmínili, že se jedná o skvělé řešení podestýlky, pokud máte doma více kočičích mazlíčků. Tento druh steliva totiž dokáže absorbovat i opravdu velké množství tekutin, což vám ušetří spoustu práce s úklidem.