Parfémované stelivo pro kočky

Filtrovat
<
Pet-Earth
ZooRoyal
ZooRoyal Tigrooo
12 l
14 kg
6 l
12kg
2× 12 l
Bezprašné
Maximální sací výkon
Pohlcující zápach / Pohlcuje zápach
S vůní
Vyoký sací výkon
Výborně pohlcuje zápach
Z přírodní surovin

Voňavé stelivo pro kočky aneb jak na dlouhodobou svěžest kočičího steliva

Také jste se již setkali s názorem, že je opravdu náročné udržet domov voňavý, když máte za mazlíčka kočku? Nebo že je nezbytné pořizovat drahé osvěžovače vzduchu k překrytí nežádoucích pachů? To vše může být jeden velký mýtus, pokud se zaměříte na správný výběr steliva pro kočky a budete se o něj řádně starat.

Nejste spokojeni s aktuálním stelivem pro kočky? Vadí vám nepříjemný zápach podestýlky ve vaší domácnosti? Tak to jste na správném místě. Máme pro vás totiž ideální řešení v podobě steliva pro kočky s vůní. Můžete si vybrat z několika příjemných vůní, které udrží stelivo pro kočky v nepřetržité svěžesti.

Co je to voňavé stelivo pro kočky? 

Parfémované stelivo může být jakékoliv konzistence – hrudkující stelivo pro kočky nebo nehrudkující stelivo pro kočky. Do takového steliva se přidává vůně, která pomáhá kontrolovat pachy a zároveň provoní interiér. Většinou se používají jemné vůně jako je například levandule, dřevo, mořský vzduch nebo dětský pudr. Některé stelivo pro kočky s vůní může také obsahovat přírodní přísady, jako jsou bezpečné esenciální oleje.

Voňavé stelivo pro kočky se tedy postará o delší svěžest domácí toalety vašeho chlupatého  mazlíčka. To ovšem neznamená, že můžete podestýlku čistit jen zřídka. Musíte ji uklízet stejně často jako neparfémovaná steliva. Vůně steliva je zkrátka bonus pouze pro vás - zadrží nepříjemné pachy a dodá skvělé aroma vaší domácnosti.

Náš tip: Alternativně můžete zvolit odstraňovače zápachu nebo deodoranty, které se nastříkají na kočičí stelivo a šíří jemnou vůni.

Vůně musí kočce vyhovovat

Při výběru voňavého steliva pro kočky je často nutné zvolit metodu pokus-omyl. I přesto, že vám nová podestýlka může krásně vonět, vašeho mazlíčka může odpuzovat. Zejména pak výraznější vůně pro ně mohou být příliš agresivní. 

V této souvislosti je nezbytné zmínit také používání jiných osvěžovačů vzduchu v domácnosti či vonných rostlin, které mohou být pro vaši kočku nesnesitelné. Nezapomínejte tedy na to, že kočky mají extrémně vyvinutý čich, který je klíčem k rozhodnutí, zda použít stelivo s vůní nebo bez ní. 

Změna steliva pro kočky

Pokud zavádíte změnu steliva, tak poznáte prakticky okamžitě, zda vaší kočce vyhovuje či nikoliv. Jednoduše se domácí toaletě pro kočky začne vyhýbat. V takovém případě je na místě učinit adekvátní změnu – vrátit se k předešlému stelivu, zvolit zcela jiný typ nebo zkusit stelivo s odlišnou vůní. 

Při jakékoliv změně ale vždy postupujte pomalu. To, že vaše kočka najednou objeví zcela jinou podestýlku, pro ni může být stresující. Zkuste k běžnému stelivu nejprve přidat trochu nového a sledujte, jak na něj vaše kočka bude reagovat. Pokud s ním nebude mít problém, můžete provést náhradu steliva. 

Vždy se tedy zaměřte na preference vašeho mazlíčka a snažte se najít ten nejlepší způsob, jak zajistit vaší kočce spokojenost v rámci používání toalety.