Vánoční sleva 12% Spořivá tlapka Dárky Přihlášení k newsletteru

Top značky - chovatelské potřeby pro ptáky

 

Obchod pro ptáky – potřeby pro ptáky

Aby se ptáci mohli cítit dobře, potřebují samozřejmě vhodné vybavení. K nezbytné výbavě patří prostorná klec, hračky a možnosti šplhání díky nim se u vás budou cítit jako doma. V našem obchodě nabízíme různé rádce pro chov ptactva, v nichž se můžete předem informovat o tom, který druh ptáků se bude nejlépe hodit právě k vám. Pro správný chov je zapotřebí každodenní čištění klece. U nás najdete vhodné hygienické pomůcky jako například podkladový papír, písek do ptačích klecí nebo dezinfekční prostředky.

Nezapomínáme však ani na naše opeřené přátele žijící ve volné přírodě. Milovníci ptáků najdou v našem obchodě rozmanitou nabídku krmiv pro volně žijící ptactvo, krmítka a ptačí budky.

Ptáci potřebují žít ve společnosti jedinců svého druhu! V přírodě žijí zvířata v párech nebo ve skupinách. Aby se váš opeřený kamarád cítil vskutku dobře, měli byste ho chovat společně alespoň s dalším jedním jedincem stejného druhu a umožnit mu každý den se na několik hodin proletět. Šťastná zvířata žijí déle. Zdraví jim zachováme, pokud jim poskytneme potřebný volný prostor, krmení vhodné pro daný druh a také nějaké to zpestření. Ptáci vyžadují určitou péči, proto je více než vhodné se před koupí zvířete nejdříve přesně seznámit s tím, co bude potřebovat. Nebudete-li moci svým ptákům nabídnout možnost proletět se, nebude chov v kleci dostačující. V ideálním případě byste mu měli nabídnout prostornou voliéru nebo místnost, v níž bude mít dostatek prostoru pro své několikahodinové poletování. Budete-li obrněni velkou dávkou trpělivosti, budete si moci své ptáky ochočit. Pokud jej chcete naučit mluvit, budete potřebovat spoustu času a trpělivosti. Během procesu učení můžete využít různé pamlsky, které najdete u nás v obchodě. Přejeme vám hodně radosti s vašimi opeřenými přáteli.

Kromě správného vybavení do klece hraje velkou roli také strava, kterou ptákům poskytnete. Aby měli pestrý jídelníček, sestavili jsme vyvážený sortiment různých druhů krmiv pro ptáky. Sem patří samozřejmě i pamlsky, které jim lze čas od času dopřát.