Tetra pH/KH Minus 250 ml

Číslo produktu: 1000012566

Přípravek na úpravu vody značky Tetra. Ke kontrolovanému snižování a regulaci hodnot pH a KH. Lze použít ve sladkovodních akváriích a akváriích s°mořskou vodou.

229,00 Kč

plus poštovné

(916,00 Kč * / 1 l)
Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-3 pracovní dny.
Klasifikace nebezpečnosti
N
Typ vody
Sladká voda
Značka
Tetra
Použití
Amoniak, Hodnota pH, KH

Tato péče o vodu je koncipovaná tak, aby bylo možné regulovat, příp. korigovat karbonátovou tvrdost (KH) a hodnotu pH. Je vhodný pro vytvoření akvarijní vody podobné tropické s hodnotou pH pod 7,5 a KH kolem 4° dKH.

Díky přípravku Tetra Aqua KH/pH Minus můžete přesně nastavit KH, a tak i natrvalo regulovat hodnotu pH, kterou ovlivňuje KH a obsah CO2. Pozitivní vedlejší efekt: Uvolňováním CO2 se zlepšuje růst rostlin. Díky jednoduché aplikaci můžete přípravek použít také k ošetření aktuální otravy amoniakem v akváriích se sladkou a slanou vodou.

Podrobnosti k výrobku:

  • přesné nastavení karbonátové tvrdosti
  • trvalá regulace hodnoty pH
  • jednoduchá, bezpečná aplikace
  • podpora růstu rostlin
  • k ošetření akutní otravy amoniakem
  • Vhodná pro sladkovodní akvária i akvária s mořskou vodou
  • obsah 250 ml

Použití:

Ke kontrolovanému snižování hodnoty pH a KH přidejte každý 2. až 3. den max. 25 ml na 100 l přímo do akvarijní vody. KH klesne vždy o cca 2° dKH. Opakujte tak dlouho, dokud nedosáhnete požadované KH, a tak i optimální hodnoty pH. Během úpravy musí být voda provzdušňována a přerušen případný přívod CO2. Pravidelnými testy vody zajistěte, aby KH neklesla pod 2–4° dKH, neboť jinak může dojít k poklesu kyselosti.

Trvalé zlepšení prostředí v akváriu:

Přidejte každé 2–3 dny 5 ml / 100 l přímo do akvarijní vody. KH klesne při každé aplikaci o cca 0,4° dKH. Díky této trvalé aplikaci se snižuje pomalu a soustavně KH na max. 2° dKH. Po dosažení této hodnoty je nutné vyměnit část vody, aby se zabránilo poklesu kyselosti. V případě akutní otravy amoniakem (od hodnoty cca 1,5 mg/l NH3) neutralizuje přípravek v množství 25 ml / 100 l jedovatý amoniak v několika málo sekundách