Automatická krmítka

Filtrovat
<
EHEIM
JBL
Juwel
průhledná
černá
Mořská voda
Sladká voda
S akustickým signálem
mit LCD-Anzeige
mit visuellem Signal
Odolný proti stříkající vodě
steuerbar per WIFI/Smartphone

Technika: Co umí automatické krmítko pro rybičky

Zásadně funguje automatické krmítko na akváriu podobně jako časový spínač osvětlení. V přednastavený čas se do vody uvolní určité množství krmiva pro ryby. Rybičky jsou tak šťastné a vy můžete klidně zůstat déle v práci. Jaké vlastnosti by však mělo automatické krmítko vykazovat?

  • uživatelsky přátelské nastavení
  • stabilní, bezpečná pozice / upevnění
  • nízká spotřeba energie

Spotřeba energie bývá u moderních modelů skutečně nízká. Jako provozovatel můžete volit mezi napájením z baterie nebo elektrickou přípojkou, pokud si chcete pořídit automatické krmítko do svého akvária.

Jak a kde se automatické krmítko na akvárium montuje?

Odpověď je vlastně vždy stejná. Je jedno, jestli máte otevřené nebo uzavřené akvárium, sladkovodní akvárium nebo akvárium s mořskou vodou, 200 objem nebo nano akvárium: nahoru. Důvodem je jednak způsob fungování, neboť krmivo z automatického krmítka padá do akvária. A jednak lze tímto způsobem krmítko snadno plnit a obsluhovat. U otevřených akvárií je třeba dbát na to, aby byl součástí dodávky držák k upevnění.

Náš tip: Mnozí výrobci akvárií nabízí vlastní automatická krmítka, která skvěle pasují do určených otvorů ve víku a vyznačují se velmi snadnou a stabilní montáží. Zcela neviditelně do skříňky krmítko instalovat nelze, na to byste neměli zapomenout.

Kolik krmení do automatického krmítka dávat?

Množství krmení se řídí podle vašich šupináčů ve vodě. Denní potřeba daného druhu krmiva závisí na faktorech, jako je velkost a druh ryb. Kromě toho jako provozovatel akvária zodpovídáte za plnění krmítka. Pokud chcete tedy dávat krmivo do akvária několikrát denně a množství si rozdělit, je automatické krmítko na akváriu perfektním příslušenstvím.

Které druhy krmivo se hodí do automatického krmítka?

Ten, kdo chce své rybičky v akváriu vidět šťastné, má těžkou volbu. Máte spoustu možností, od suchého přes živé a mražené až po přírodní krmivo. Pro správnou péči je důležitá rozmanitost. Rozložení na několik menších porcí denně může být vhodné, záleží to však na obyvatelích akvária. Do automatického krmítka na akváriu je obecně vhodné suché krmivo, se patří:

  • vločkové krmivo
  • krmné tablety
  • tyčinky
  • pelety
  • granulové krmivo

Přesné údaje o tom, jaké krmivo pro ryby lze používat ve kterém automatickém krmítko, najdete v údajích výrobce. Užitečným doplňkem proti hrudkovatění suchého krmiva je vzduchová přípojka na automatickém krmítku.

Péče o automatická krmítka

Pokud je nutné něco čistit, tak je to maximálně komora na krmivo a dávkovač, neboť jen zřídka se může krmivo v důsledku vysoké vlhkosti vzduchu přilepit k akváriu a automatickému krmítku. Krmítka lze většinou jednoduše demontovat a snadno ručně vyčistit. Programovací technika se normálně nezanáší.

Zrelaxovaný akvarista na dovolené – doma dosyta najedené rybičky díky automatickému krmítku

Automatické krmítko na akváriu moc nezazáří jako dekorace, ale přesvědčí svým praktickým užitkem. Když se vhodné automatické krmítko bezpečně a spolehlivě postará o dodávku oblíbeného krmiva pro vaše malé kamarády, můžete si v klidu užít dovolenou. Avšak i když jste doma, ulehčí vám tato praktická pomůcka pro každý den každodenní rutinu krmení.