Stopové prvky

Filtrovat
<
Aqua Medic
Aquaforest
Dennerle
Dupla Marin
2 × 2 l
2 × 5 l
500 ml
Mořská voda
Sladká voda

V této kategorii najdete jako doplněk k mořské soli také potřebné stopové prvky, které váš mini oceán potřebuje k tomu, aby fungoval. To je důležité především pro obyvatele, protože ti spotřebovávají většinu stopových prvků. U nás si můžete – podle potřeb obyvatel vašeho akvária – vybírat mezi nejrůznějšími druhy stopových prvků, které obsahují různé minerály.

Všechny naše stopové prvky pocházejí od renomovaných odborníků na mořskou sůl, jako je firma Dennerle. Různé stopové prvky jsou pro obyvatele akvária velmi důležité, protože především zvířata žijící u dna, jako jsou korály a mušle, odčerpávají z vody minerály, jako je vápník a hořčík. Aby však byly stopové prvky k dispozici vždy v dostatečném množství, je nutné je doplňovat.

Pokud do akvária doplňujete čerstvou vodu, ve které je rozpuštěna mořská sůl, je množství stopových prvků dostatečné. To se však změní, pokud mořští tvorové začnou z vody odčerpávat stopové prvky potřebné pro výstavbu skeletů a ulit. Díky této trvalé spotřebě neustále klesá podíl v akváriu. Pro odvrácení tohoto trendu najdete u nás různé produkty pro doplnění podílu stopových prvků v mořské vodě. Důležité je to především tehdy, pokud chcete pěstovat tvrdé korály nebo mušle.