Přepravní tašky

Vlastnosti
Značky
  •  
  •  
Trixie taška Adrina
Trixie taška Adrina
449,00 Kč
Trixie taška Adrina
Trixie Savina batoh/klokanka, černá/šedá
Trixie Savina batoh/klokanka, černá/šedá
799,00 Kč
Trixie Savina batoh/klokanka, černá/šedá
ebi Crazy Paws batoh Maria černý
ebi Crazy Paws batoh Maria černý
999,00 Kč
ebi Crazy Paws batoh Maria černý

Jaké jsou oblasti použití přenosné tašky pro kočky?

Přenosná taška pro kočky není univerzálním přepravním prostředkem pro kočku. Právě na delší cesty autem nebo přelety je tedy díky vysoké robustnosti lepší alternativou přepravka pro kočky. Pokud však s sebou nechcete pokaždé na cestu k opatrovateli koček tahat velkou přepravku, je malá přenosná taška pro kočky pohodlnější alternativou.

Přenosná taška má kočce i chovateli přepravu co nejvíce zpříjemnit. Taška dále slouží kočce jako bezpečný úkryt – třeba v čekárně u veterináře, kde na rozčílenou kočičku působí mnoho okolních vjemů.

Důležité vlastnosti, které by měla každá přenosná taška pro kočky splňovat

Při přepravě v přenosné tašce jde hlavně o to, zabránit stresu v nezvyklém prostředí. Tašky jsou vybaveny:

  • síťovanými bočními díly
  • otvory pro hlavu
  • zesíleným vnitřním dnem
  • odolným vnitřním materiálem

Boční díly slouží k odvětrávání, aby se v tašce nehromadilo teplo z těla zvířete. Síťovina zajišťuje, aby klima v tašce pro kočku zůstalo příjemné. Čím řidší síťovina, tím lépe mohou kočky vnímat okolní svět.

Podobné to je i s otvorem na hlavu, který se většinou nachází na podélné straně tašky. Kočka může otvorem prostrčit hlavu a komunikovat s vámi – stres při přepravě je totiž pro kočičku snesitelnější, pokud panička nebo páníček drbou za ušima. Alternativně lze přenosnou tašku pro kočky zútulnit i dekou pro kočky, polštářem pro kočky, polštářkem s kozlíkem lékařským nebo oblíbenou hračkou pro kočky.

Přenosná taška pro kočky: Alfou a omegou je robustní materiál

Vnitřek každé přenosné tašky pro kočky je vyroben z umělých vláken, jako je nylon nebo polyester, a je často vypolstrovaný pěnovým materiálem nebo fleecem. Syntetický materiál odpuzuje vodu, snadno se čistí a déle odolává drápkům a zoubkům než přírodní vlákna, jako je například bavlna.

Pokud se tvůj domácí mazlíček ze zvědavosti zasekne do síťoviny bočních dílů nebo ze strachu reflexivně zatne drápky do dna tašky, taška tyto útoky díky syntetickým vláknům bez újmy překoná. Je-li zajištěna ochrana vnitřku, rozhodnutí ohledně vnějšího materiálu a vzhledu zůstává jen na vás.

Důležitý bezpečnostní aspekt: Krátké vodítko

Kočky jsou mrštné a dokáží se protáhnout i těmi nejmenšími otvory. Z tohoto důvodu by měla být přenosná taška pro kočky vybavena integrovaným krátkým vodítkem. To se připevňuje na obojek a zabraňuje tomu, aby kočka otvorem na hlavu vyskočila ven z tašky.

Správně zvolit maximální nosnost a rozměry přenosné tašky pro kočky

Obzvlášť důležitým aspektem při výběru přenosné tašky pro kočku je možná nosnost: Tašky jsou většinou dimenzovány na hmotnost okolo 5 kg, ovšem právě větší tašky poskytují úkryt i kočkám, které možná snědly o nějaký ten pamlsek navíc. Hmotnost kočky je nutné dimenzovat s rezervou, protože pohyb nahoru a dolů při chůzi může tašku silněji zatěžovat.

Pro rozměry platí následující základní pravidlo: Přenosná taška pro kočku by měla být dostatečně široká, aby v ní mohla kočka pohodlně ležet, a cca o 20 cm delší, aby měla kočka dostatek prostoru pro pohyb. Pokud se tvá kočka ráda choulí do krabice od bot, bude se zřejmě cítit v bezpečí v přenosné tašce, která je jen o něco málo větší než ona sama.

Na výběr máte tyto druhy a formy přenosné tašky

Před pořízením přenosné tašky pro kočku byste si měli rozmyslet, jak chcete svou kočku nosit. Moderní přenosné tašky pro kočky se vyrábí především jako tašky přes rameno, které lze nosit na boku nebo šikmo na břiše či na zádech. Vybírat však můžete i z batohů, předních batohů a modelů na kolečkách.

U přenosné tašky na záda je těžší kočku kontrolovat, uklidnit nebo zasáhnout, pokud chce vyskočit. Integrované krátké vodítko je u takových tašek nepostradatelným příslušenstvím.

Přenosná taška pro kočky – kočička v nosítkách

Přenosná taška pro kočky spojuje hebký komfort kočičích pelíšků, jako jsou například kočičí kukaně s mobilitou a pohodlím při nošení, které nabízí kabelka. Tyto přenosné tašky se tak perfektně hodí na menší výlety nebo na cestu k veterináři, neměly by se však využívat na příliš dlouhé cestování autem. Útulnou tašku můžete mimochodem postavit i do bytu jako skrýš nebo pelíšek.