Přepravní tašky a batohy pro kočky

Filtrovat
<
Europet Bernina
Trixie

Přepravní tašky a batohy pro kočky - snadná procházka s kočkou

Ať už na cestě k veterináři nebo na hlídání kočky: někdy chcete nebo potřebujete vzít svou kočku s sebou pěšky. Jelikož je známo, že malí tygříci mají vlastní hlavu, nejbezpečnější a nejpohodlnější způsob, jak je přenášet, je v tašce či batohu na přenášení koček. Zde vám vysvětlíme, k čemu přesně můžete tyto tašky použít a na co byste si měli dát při jejich koupi pozor.

Jaké jsou oblasti použití přenosné tašky pro kočky?

Přenosná taška pro kočky není univerzálním přepravním prostředkem pro kočku. Právě na delší cesty autem nebo přelety je tedy díky vysoké robustnosti lepší alternativou přepravka pro kočky. Pokud však s sebou nechcete pokaždé na cestu k opatrovateli koček tahat velkou přepravku, je malá přenosná taška pro kočky pohodlnější alternativou.

Přenosná taška má kočce i chovateli přepravu co nejvíce zpříjemnit. Taška na kočku dále slouží nemocnému mazlíčkovi jako bezpečný úkryt – třeba v čekárně u veterináře, kde na rozčílenou kočku působí mnoho okolních vjemů.

Důležité vlastnosti, které by měla každá přenosná taška pro kočky splňovat

Při přepravě v přenosné tašce jde hlavně o to, zabránit stresu v nezvyklém prostředí. Tašky jsou vybaveny:

  • síťovanými bočními díly,
  • otvory pro hlavu,
  • zesíleným vnitřním dnem,
  • odolným vnitřním materiálem.

Boční díly slouží k odvětrávání, aby se v tašce nehromadilo teplo z těla zvířete. Síťovina zajišťuje, aby klima v tašce pro kočku zůstalo příjemné. Čím řidší síťovina, tím lépe mohou kočky vnímat okolní svět.

Podobné to je i s otvorem na hlavu, který se většinou nachází na podélné straně tašky. Kočka může otvorem prostrčit hlavu a komunikovat s vámi – stres při přepravě je totiž pro kočku snesitelnější, pokud panička nebo páníček drbou za ušima. Alternativně lze přenosnou tašku pro kočky zútulnit i dekou pro kočky, polštářem pro kočky, polštářkem s kozlíkem lékařským nebo oblíbenou hračkou pro kočky.

Přenosná taška pro kočky: Alfou a omegou je robustní materiál

Vnitřek každé přenosné tašky pro kočky je vyroben z umělých vláken, jako je nylon nebo polyester, a je často vypolstrovaný pěnovým materiálem nebo fleecem. Syntetický materiál odpuzuje vodu, snadno se čistí a déle odolává drápkům a zoubkům než přírodní vlákna, jako je například bavlna.

Pokud se váš domácí mazlíček ze zvědavosti zasekne do síťoviny bočních dílů nebo ze strachu reflexivně zatne drápky do dna tašky, taška tyto útoky díky syntetickým vláknům bez újmy překoná. Proto je důležité, aby jako přepravní taška pro kočky sloužila jen taška k tomu určená od výrobce. Používáním například sportovních tašek riskujete její zničení od drápků kočky, ale zejména možnost zranění kočky o nevhodný povrch vnitřku takové tašky. Je-li zajištěna ochrana vnitřku, rozhodnutí ohledně vnějšího materiálu a vzhledu zůstává jen na vás.

Důležitý bezpečnostní aspekt: Krátké vodítko

Kočky jsou mrštné a dokáží se protáhnout i těmi nejmenšími otvory. Z tohoto důvodu by měla být přenosná taška pro kočky vybavena integrovaným krátkým vodítkem. To se připevňuje na kočičí obojek a zabraňuje tomu, aby kočka otvorem na hlavu vyskočila ven z přepravní tašky pro kočky.

Správně zvolit maximální nosnost a rozměry přenosné tašky pro kočky

Obzvlášť důležitým aspektem při výběru přenosné tašky pro kočku je možná nosnost: Tašky jsou většinou dimenzovány na hmotnost okolo 5 kg, ovšem právě větší tašky poskytují úkryt i kočkám, které možná snědly o nějaký ten pamlsek navíc. Hmotnost kočky je nutné dimenzovat s rezervou, protože pohyb nahoru a dolů při chůzi může tašku silněji zatěžovat.

Pro rozměry platí následující základní pravidlo: Přenosná taška pro kočku by měla být dostatečně široká, aby v ní mohla kočka pohodlně ležet, a cca o 20 cm delší, aby měla kočka dostatek prostoru pro pohyb. Pokud se tvá kočka ráda choulí do krabice od bot, bude se zřejmě cítit v bezpečí v přenosné tašce, která je jen o něco málo větší než ona sama.

Na výběr máte tyto druhy a formy přenosné tašky

Před pořízením přenosné tašky pro kočku byste si měli rozmyslet, jak chcete svou kočku nosit. Moderní přenosné tašky pro kočky se vyrábí především jako tašky přes rameno, které lze nosit na boku nebo šikmo na břiše či na zádech. Vybírat však můžete i z batohů, předních batohů a modelů na kolečkách.

U přenosné tašky na záda je těžší kočku kontrolovat, uklidnit nebo zasáhnout, pokud chce vyskočit. Integrované krátké vodítko je u takových tašek nepostradatelným příslušenstvím.

Přenosná taška pro kočky – kočička v nosítkách

Přenosná cestovní taška pro kočky spojuje hebký komfort kočičích pelíšků, jako jsou například kočičí kukaně s mobilitou a pohodlím při nošení, které nabízí kabelka. Taková přepravní taška na kočku se tak perfektně hodí na menší výlety nebo na cestu k veterináři, neměly by se však využívat na příliš dlouhé cestování autem. Útulnou tašku můžete mimochodem postavit i do bytu jako skrýš nebo pelíšek.

Alternativou pro přepravní tašku pro kočky jsou přepravky pro kočky, které jsou vyráběné nejčastěji z plastu a pro cestování autem jsou obzvlášť vhodné. Pro přepravu kočky na kole máme v nabídce košík na kolo pro kočky. Cestování s kočkou pro vás bude se správným příslušenstvím zábavnou aktivitou.