Kukaně pro kočky

Filtrovat
<
Beeztees
D&D
Designed by Lotte
District70
Karlie
Trixie
Wolters Cat&Dog
ZooRoyal
antracit
béžová
bílá
hnědá
modrá
oranžová
růžová
stříbrná
tyrkysová
černá
šedá
Jeskyně koček
Pelíšky
Psi polštář
kočka lůžko
Škrábání strom malý
Bavlna
Flís
Juta
Kov
Nylon
Plast
Plyš
Polyester
Pravé dřevo
Sisal
Vrba
plsť
M
S
Oboustranné polštářky
Protiskluzová vrstva
S domečkem
S herními prvky
S hračkou
S kukaní
Se snímatelným potahem
odnímatelné lůžko
pro montáž na zeď
vhodné pro koťata
vhodné pro několik koček
vhodné pro velké kočky
zahřívání
Protiskluzové
Robustní a odolné
Skládací
testováno na škodlivé látky

Pohodlné kočičí kukaně - Oáza pohody pro vaši kočku

Po vzrušujícím dni nebo úspěšném lovu se kočky rády uchylují k odpočinku. Dřímáním a spánkem dokonce tráví velkou část dne. Chráněné místo pro jejich oblíbenou zábavu je proto pro vaši kočičku nesmírně důležité. Díky útulné kukani pro kočky se mohou uchýlit do svého vlastního království a zotavit se ze vzrušujících dojmů z celého dne.

Kočičí kukaň: Útulné zvířecí útočiště

Kočky milují hru na schovávanou a rády se schovají po dovádění s nějakou hračkou pro kočky nebo udicí na hraní do úkrytu. Útulná kočičí kukaň je proto ideální úkryt pro vaši kočku. Fáze odpočinku se liší podle stáří, plemena a zdravotního stavu kočky. Mladá koťata nebo starší kočky potřebují výrazně více spánku a neměly by být ve svém domečku rušeny. Můžete tedy vybrat kočičí kukaň zcela podle potřeb vaši kočky a udělat ji skutečnou radost.

Tvar, velikost a materiál - Velký výběr kočičích kukaní

Kočičí kukaně jsou v zásadě uzavřené duté těleso, které má pouze jeden otevřený vstupní otvor. Měkoučká místa na spaní existují v různých tvarech a provedeních. Od polokulovitých až po bednu se střechou na ležení. Jsou pro každého domácího tygříka dokonalou oázou pohody.

Útulné kukaně pro kočky jsou vybaveny vzrušujícími doplňky, jako jsou vyjímatelné polštáře pro kočky, vyvýšené plošiny nebo dokonce škrabací plochy. Poslední jsou vhodné především pro majitele zvířat, kteří nemají v bytě místo na škrabací strom. Mnoho domácích tygříků si obrušuje své drápky s oblibou o škrabadla pro kočky, a proto jsou kukaně pro kočky často vybaveny škrabací deskou se sisalem. Pokud jde o materiál, liší se kočičí kukaň model od modelu:

  • dřevo - kukaň pro kočky v dřevěné konstrukci nebo s dřevěnými prvky,
  • sisal - kukaň pro kočky se sisalovým škrabadlem,
  • ratan - proutěná kukaň pro kočky,
  • plast - kukaň pro kočky v plastové konstrukci,
  • plsť - plstěná kukaň pro kočky,
  • plyš - plyšová kukaň pro kočky.

Domácím mazlíčkům, kteří s oblibou něco škrábou, se líbí produkty z ratanu nebo košíkářského pletiva z vrbového proutí, naopak mazlivé kočky mají v oblibě spíše domeček pro kočky z plsti nebo plyše. Měkoučké kukaně z plastu jsou velmi robustní - pro zachování hebkosti koše pro kočky, bývají zpravidla kombinovány s jinými materiály. I útulné obložení kožešinou nebo dřevěnými popř. sisalovými prvky odolnými vůči škrábání přispívá k pohodě koček.

Správný výškový rozměr kukaně pro kočky je závislý zvláště na plemenu a velikosti vašeho domácího mazlíčka. Kočkovité šelmy se s oblibou stočí do klubíčka a stulí se ve své kukani. Proto většinou stačí menší kočičí kukaně. Vstupní otvor by však měl být dost velký, aby mohla vaše kočka pohodlně vcházet a vycházet ven.

Náš tip: Vaši kočičí kukaň můžete vybavit i různými hračkami. Když například schováte v kukani polštářek s kozlíkem lékařským pro kočky, bude ji vaše kočka o to raději navštěvovat.

Správné čištění kočičích kukaní - Na toto byste měli dbát

Kočičí kukaň slouží domácím tygříkům jako bezpečný úkryt a oni tráví ve svých měkkých kukaních hodně času. Proto je důležité pelíšky pravidelně čistit. Nejsnadněji to jde, když jednotlivé díly útulné kukaně pro kočky rozeberete a samostatně je vyčistíte. Například můžete jednotlivé díly vysát a zbavit chlupů a zbytků pamlsků pro kočky nebo volných nečistot. Polštáře a čalounění jsou často dokonce vhodné i pro praní v pračce a mohou se prát při 30 °C.

Náš tip: Kočky, které rády opouští dům, přináší občas do své kukaně kořist. Kontrolujte proto pravidelně, zda tam něco takového nemají.

Správné místo: Kam umístit kočičí kukaň?

Protože jsou kočky od přírody tvrdohlavá zvířata, určí si místo své kočičí kukaně nejraději samy. Pokud budete pozorně sledovat svoji kočku, všimnete si jejich oblíbených míst a můžete je vzít při výběru místa pro útulnou kukaň pro kočky do úvahy.

Většina koček se ráda uchýlí na klidná, tmavá a skrytá místa. Proto by mělo být místo kočičích kukaní chráněno před nepříjemným průvanem, vlhkostí nebo slunečním zářením. I prostorové oddělení od misky pro kočky nebo fontány pro kočky je důležité, aby se nesměšovaly oblasti života kočky.

Kočičí kukaň - Nové oblíbené místo vaší kočky

Je možné, že se vaše kočka svému novému útulnému pelíšku pro kočky nebo kočičí kukani zpočátku vyhýbá. Pokud tomu tak je, můžete místo odpočinku zatraktivnit několika malými triky. Umístěte do něj pohodlný polštář pro kočky nebo hebkou deku pro kočky nebo tam rozložte několik pamlsků pro kočky. Tak si váš domácí mazlíček rychle zvykne na své nové místo na spaní.