Škrabací válce a věže pro kočky

Filtrovat
<
D&D
Europet Bernina
Trixie
ZooRoyal
Rustikální design
Světle šedá
antracitová
barva světlešedá/přírodní.
béžová
capuccino
grau-beige
grau-natur
krémová
krémová/béžová
přírodní
tmavě šedá / krémová
šedá
šedá/bílá
antracit
béžová
bílá
přírodní
černá
šedá
Flís
Juta
Mořská tráva
Plyš
Polyester
Pravé dřevo
Sisal
Vlnitá lepenka
plsť
S herními prvky
S hračkou
S kukaní
S odpočívadlem
S poschodím
S tunelem
s odnímatelným polštářem
vhodné pro koťata
vhodné pro několik koček
vhodné pro seniory
šetří místo
Exkluzivní
Skládací
testováno na škodlivé látky

Škrabací válce a věže pro kočky: prostorově úsporné, robustní a stabilní

Kočky musí škrábat. To je nevyhnutelná pravda, kterou si uvědomuje každý milovník koček. Aby váš oblíbený nábytek v bytě a domě netrpěl pod ostrými drápky, vyplatí se pořídit si nábytek pro kočky. Praktickou alternativou velkého škrabadla je robustní škrabací válec, pokud je v bytě málo místa.

Malé šelmy – proč kočky škrábou

Ačkoliv naše malé šelmy vypadají velmi něžně, nesmíme zapomínat na biologická fakta: Jsou a vždycky to budou malé šelmy, které své drápky používají k lovu kořisti. I když díky krmení v domácím prostředí už lov malých zvířat není nutný, používají kočky drápky při svých toulkách instinktivně:

  • při hraní a protahování
  • při značkování teritoria

Protože ne každá kočka si může své drápky brousit o stromy, nabízí škrabací válce pro kočky skvělou možnost pro péči o drápky v domácím prostředí. Škrabací válce však lákají také ke hraní: Pokud kočka ve vaší přítomnosti válec poškrábe jen krátce a dívá se přitom vaším směrem, může to být výzva ke hraní. Pořiďte si udice na hraní pro kočky nebo jinou hračku pro kočky a věnujte trochu času svému chlupatému příteli.

Kočky si drápky značkují své teritorium. V tlapkách se nacházejí pachové žlázy, které vylučují feromony. Škrabání tak slouží ke značkování teritoria osobním pachem dané kočky. Pokud se kočka pustila do vašich stěn, můžete na poškozené místo umístit škrabací válec a ochránit tak své tapety.

Z čeho se skládají škrabací válce?

Většina škrabacích válců má kulatý tvar, ašak v nabídce jsou i hranaté varianty. Přitom se mohou lišit tvarem, barvou, výškou a designem. Kočičí škrabadlo v podobě válce je zpravidla tvořeno následujícími prvky:

  • robustní roury s různými vchody
  • úkryty
  • obal ze sisalu a plyše
  • zvýšená plocha pro ležení

Velkou výhodou je spousta úkrytů. Kočky milují, když se mohou stáhnout do ústraní a pozorovat své okolí z útulného místečka. K tomu se perfektně hodí vstupní otvory v korpusu škrabacího válce. Úkryt pro svého miláčka můžete upravit mimořádně pohodlně tím, že jej vybavíte dekou pro kočky nebo polštářem pro kočky. To samozřejmě platí i pro plochu pro ležení na škrabacím válci pro kočky. Pokud je dostatečně velká, můžete na ni umístit například kukaň pro kočky.

Škrabací válce – skutečná alternativa ke kočičím stromům?

Na tuto otázku lze odpovědět jedině takto: „Ano, ale jen, pokud...“ . Škrabací válce mají oproti svým větším sourozencům několik výhod, nedokážou je však plně nahradit. Kvůli své velikosti nenabízejí škrabací válce tytéž možnosti pro lezení jako větší kočičí stromy a odpočívadla. Přesvědčí však svojí kompaktností, robustností a stabilitou a představují skvělý doplňkový produkt, který můžete současně s odpočívadlem umístit do dalších místností.

Kam mám umístit škrabací válec – výběr umístění

Kočky mají v různých místnostech svá oblíbená místa. Můžete se jimi nechat inspirovat v situaci, kdy hledáte to správné místo pro nový škrabací válec pro kočky. Průchozí pokoje nebo chodby nejsou vhodnými místy, protože ačkoliv mají naše malé šelmy rády klid, nejlépe se cítí v blízkosti své rodiny. Stejně tak nelze doporučit umístění vedle toalety pro kočky, misky pro kočky nebo fontány pro kočky, protože řekněte sami, kdo by rád relaxoval ve své koupelně či jídelně?

Nový škrabací válec přichází – tipy pro zabydlení

I když jsou kočky nesmírně zvědavé, občas se stane, že se jim nový škrabací válec zkrátka nelíbí. Pomocí několika triků to však můžete vyřešit: K dispozici máte několik lákadel v podobě stimulačních sprejů s kozlíkem lékařským či se šantou kočičí. Samozřejmě můžete zkusit také odměnu v podobě pamlsku pro kočky.

Náš tip: Schovejte do škrabacího válce polštářek pro kočky s kozlíkem lékařským, oblíbené krmivo pro kočky nebo hračku. Díky tomu se vaše kočka s novým příslušenstvím sžije rychleji.

Škrabací válce – univerzální řešení do každého bytu

Škrabací válec přináší velkou porci zábavy pro kočky v každém věku. Různá patra lákají ke schovávání a pozorování a robustní korpus odolá spoustě útokům drápky. Zde se vaše kočka může zase jednou stát skutečnou šelmou. Díky kompaktnímu tvaru se válec pohodlně vejde i do malých místností

Nechte se inspirovat: V našem sortimentu najdete jak nejrůznější škrabadla, tak i vhodné doplňky, které vaší kočce udělají obrovskou radost.