Vodní fontány pro psy

Filtrovat
<
Dogit
Europet Bernina
Pioneer Pet
Trixie
Zeus
modrá
stříbrná
šedá
Keramika
Nerezová ocel
Plast
2
4
Nízká spotřeba
Pohlcující zápach / Pohlcuje zápach
Protiskluzové
Tiché
Vhodné do myčky

Fontána na vodu pro psy: Užitečná pomůcka pro ty, kteří pijí jen zřídka

Přístup k čerstvé vodě je důležitý pro psy všech věkových kategorií. Zejména v teplém ročním období bude váš mazlíček citlivě reagovat na nedostatek vody, pokud zapomenete naplnit misku na vodu. Pokud jste často na cestách a váš mazlíček čeká doma, může být fontánka na pití pro psy velkým pomocníkem pro vás i vašeho chlupatého přítele. Přečtěte si, jaké výhody fontánka má a proč dělá zázraky se psy, kteří pijí méně často.

Uspokojte poptávku vašeho psa po vodě díky fontáně

Protože se organismus psa skládá až z 56 % z tekutiny, je čerstvá voda pro vašeho psa ještě důležitější než denní dávka krmiva. Zejména v létě je neustálý přístup k vodě nezbytný, protože ztráta již 10 % tělesné tekutiny může psa silným oddechováním přehřát. Nedostatek tekutin může rychle způsobit ohrožení na životě. Na rozdíl od toho pes vydrží až několik týdnů bez potravy.

Podle toho, jaké krmivo pro psy podáváte, je různá poptávka po vodě. Podáváte-li krmivo pro psy BARF nebo konzervy a kapsičky pro psy s obsahem vlhkosti 80 %, potřebuje váš chlupáč navíc dalších 10 ml tekutiny na 1 kg tělesné váhy. U granulí stoupá potřeba vody dokonce na 5- až 8násobek. Podáváte-li tedy granule pro psy, je optimálním řešením fontána pro psy.

Jaká technologie se skrývá za fontánou pro psy?

Aby mohla neustále pramenit čerstvá voda, za fontánou pro psy se skrývá sofistikovaná technologie:

 • motor s nízkým napětím,
 • čerpadlo,
 • filtrační systém,
 • nádržka na vodu,
 • napájecí miska.

V závislosti na modelu disponuje psí fontána, tedy dávkovač vody pro psy jednou nebo více miskami na pití, které jsou u kvalitních modelů buď z nerezové oceli nebo keramiky. Filtr je většinou kvalitní filtr s aktivním uhlím, který by měl být vyměněn každé čtyři týdny za nový.

Také nádržka na vodu pojme rozdílné objemy vody v závislosti na velikosti psa:

 • malí psi např. Jezevčík: 2 až 3 litry,
 • středně velcí psi např. Border kolie: 5 litrů,
 • velcí psi např. Leonberger: 10 litrů.

Při výběru nezapomeňte v žádném případě zohlednit výšku fontány pro psy, abyste se ujistili, že váš mazlíček může pohodlně pít. Pod psí fontánu doporučujeme dát podložku pod psí misku, aby v okolí fontány pro psy nebylo mokro.

Co dělá fontánu pro psy tak zvláštní?

Nejen, že filtruje vodu a udržuje ji čerstvou – psům se zalíbí šplouchající voda. Také chlupáče, kteří neradi pijí z misky na vodu, se díky fontáně pro psy nechají nalákat, aby chlemtali z čerstvého pramene. Protože se pitná voda neustále pohybuje, je obohacena kyslíkem a odstátá voda z misky patří do minulosti.

Nejen v létě je příjemné, že nemusíte neustále doplňovat misku na vodu. Pokud nejste doma, můžete si být jisti, že i tak má váš pes zajištěný stálý přísun vody. Díky velkým objemům a filtrační funkci nemusí být voda ve fontáně pro psy denně doplňována.

Náš tip: Kombinujte fontánu s dávkovačem na krmivo nebo naplňte hračku pro psy rozvíjející inteligenci krmivem, abyste se o něj postarali v době vaší nepřítomnosti.

Pro výběr vhodné fontány pro psy byste měli pozorovat, jaké množství vody denně váš pes vypije. Klidně zvolte trochu větší dávkovač vody pro psy, abyste ho nemuseli denně doplňovat. Dbejte na tichý chod čerpadla. V závislosti na charakteru by zvuk vašeho psa mohl vyděsit.

Hygiena musí být – čištění fontány

Fontána pro psy by měla být alespoň jednou týdně kompletně vyčištěna, aby bakterie a vápník neměly šanci. Můžete ji rychle rozložit na jednotlivé části. Ty můžete buď umýt v myčce nebo opláchnout teplou vodou. Také filtr byste měli vymýt pod tekoucí vodou, a odstranit tak hrubé částice nečistot, jako jsou vlasy nebo zbytky jídla. V případě silného znečištění je nutné filtr vyměnit. Také čerpadlo byste měli jednou měsíčně vyčistit a odvápnit.

Fontána pro psy: Požitek z čisté vody po celý den

S fontánou pro psy máte vy a váš pes k dispozici praktického pomocníka pro všední den. Bude-li váš pes zpočátku skeptický, nechá se jistě přilákat pamlsky, míčky nebo svojí oblíbenou hračkou a odváží se následně i k vodní fontáně. Dodatečně můžete přirozeně připravit misku na vodu, na kterou je zvyklý.

V naší nabídce najdete fontány pro psy z různých materiálů, například:

 • keramická fontána na vodu pro psy,
 • plastová vodní fontána pro psy,
 • silikonová psí fontána,
 • nerezová fontána pro psy.

Nezapomeňte k psí fontáně pořídit i správny filtr do fontány pro psy, který zajistí čistotu vody. Na cesty se hodí cestovní dávkovač vody pro psy, známý také jako cestovní pítko pro psy, který naleznete v kategorii psích misek a příslušenství.