Automatická krmítka pro kočky

Filtrovat
<
Catit
Sure Petcare
SureFlap
Trixie
bílá
šedá
Aplikace
S detekcí čipem
S krytem

Automatické dávkovače granulí pro kočky - krmení vždy včas

Kočky jsou zvykové bytosti a dbají na přesnost v době krmení. Pokud z pracovních nebo jiných důvodů nemůžete svého mazlíčka krmit ve správný čas, můžete tento problém vyřešit pomocí automatického krmítka pro kočky. Krmítko poskytne kočce správnou porci krmiva a vody i v době vaší nepřítomnosti. Zde se dozvíte, jak takové automatické krmítko funguje, jaké varianty jsou k dispozici a na co byste si měli dát při jeho koupi pozor.

Dávkovač na krmivo pro kočky: A jak to funguje?

Dávkovač na krmivo pro kočky pracuje na jednoduchém principu: Nejprve ho naplníte požadovaným množstvím krmiva. Potom nastavíte dobu a velikost porce krmiva, která má být vašemu domácímu mazlíčkovi do misky připravena. Časovací systém vydá krmivo až v nastavenou dobu. Ve správný okamžik se krmivo pro kočky naservíruje pomocí otočného ovladače, krytu nebo jiného systému pro vysypání.

Aby nemohla kočka mlsat mimo stanovenou dobu jídla, zůstává víko dávkovače až do nastavené doby zavřené. Ovládací panel se nachází zpravidla pod krytem, aby se ho váš domácí tygr nemohl nedopatřením dotknout.

Náš tip: Přechod na automatické krmení bude pro vaši sametovou tlapku zpočátku asi matoucí. Předtím než ji necháte s dávkovačem na krmivo samotnou, trénujte společně. Nebude to trvat dlouho a automatické krmítko pro kočky si oblíbí.

Různé modely: Jaké dávkovače na krmivo jsou k dostání?

U dávkovačů na krmivo pro kočky rozlišujeme mezi čtyřmi variantami. Modely se mírně odlišují ve způsobu fungování:

  • Časově řízený dávkovač s jednou miskou na krmivo.
  • Časově řízený dávkovač s několika miskami na krmivo.
  • Čipem ovládaný dávkovač na krmivo.

Zatímco jednoduché modely otevírají po přednastavené době pouze jednu misku na krmivo, je možné připravit u dávkovače na krmivo pro kočky s několika miskami více porcí zároveň. Dávkovače ovládané čipem otevírají misku na krmivo po identifikaci pouze zvířatům opatřeným čipem a po jídle je zase zavírají.

Dávkovače se dále rozlišují podle druhu podávaného krmiva, tedy na dávkovače granulí a dávkovače konzerv a kapsiček. Dávkovač granulí pro kočky je jednoduchý na manipulaci díky snadné přípravě porce kočičích granulí. Fungování přístroje pro dávkování konzerv a kapsiček je poněkud komplikovanější. Protože se konzervy a kapsičky nebo BARF pro kočky rychleji kazí, musí se po dobu, kdy jsou připravené v dávkovači, chladit. Konzervy a kapsičky pro kočky zůstanou čerstvé díky chladicímu akumulátoru nebo vzduchotěsnému uzávěru, a váš mazlíček se tak může těšit na chutné kočičí pamlsky a pochoutky.

Na co byste měli při koupi dávkovače krmiva myslet

Pokud se rozhodnete pořídit si dávkovač krmiva pro kočky, měli byste zohlednit několik aspektů. Myslete především na to, aby měl přístroj robustní konstrukci, protože jinak se dostane váš domácí mazlíček, byť třeba nechtíc, k většímu množství krmiva. Důležité je i stabilní umístění, aby váš malý tygr nezaměnil dávkovač krmiva pro kočky s hračkami pro kočky a nedopatřením ho nepřevrátil.

V ideálním případě má dávkovač na krmivo akumulátor, který zajistí bezproblémové krmení i v případě výpadku elektřiny. Pro případ, že budete nechávat vaši kočku samotnou delší dobu, je důležité vybrat dávkovač na krmivo, který může vydávat více krmných dávek nebo pamlsků.

Náš tip: Tyto přístroje jsou vhodné i pro současné krmení několika kočiček. Zkombinujte dávkovač krmiva s fontánou pro kočky a připravte svým mazlíčkům ještě pohodlnější krmení.

Také pro nemocné kočky: pomoc s dávkovačem na krmivo

Především starším a nemocným kočkám musí být často podávány léky. Pokud jim nemůžete podat důležitou medicínu z časových důvodů sami, může vám pomoci dávkovač na krmivo pro kočky. Pro tento účel se hodí zejména dávkovače na krmivo s čipem, které zajistí, že léky obdrží pouze dotčená kočka.

Náš tip: Užitečné jsou dávkovače na krmivo s čipem také v domácnosti, ve které žijí pod jednou střechou společně psi a kočky. Tak je zajištěno, že si domácí zvířata svá jídla nezamění a dostanou své porce.

Dávkovač na krmivo pro kočky: krmení může být tak jednoduché

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv dávkovač na krmivo pro kočky – seznam výhod automatického krmení je dlouhý. Dávkovače na krmivo se postarají o to, že bude váš mazlíček dobře zásobený krmivem a nebude muset hladovět ani v dlouhých pracovních dnech nebo při dlouhých výletech. Dávkovač krmení pro kočky  usnadní vám i vaší kočce výrazně každý den, navíc představují skutečné obohacení péče o vašeho mazlíčka.

Ať už si pořídíte klasické krmítko pro kočky nebo automatický dávkovač krmiva, je důležité sledovat, jak vaše kočka přijímá potravu, zda má správný pitný režim. Můžete tak zavčas odhalit případné zdravotní problémy. A pokud vaše kočka dělá při krmení nepořádek, doporučujeme podložku pod misky, díky které pro vás bude mnohem jednodušší udržovat čisto.

Kromě krmení je také důležité nezapomenout na pravidelný přísun čerstvé vody. K tomu se vám bude hodit buď klasická miska na vodu pro kočky, nebo kočičí fontána na vodu. Tohle všechno a ještě mnohem více najdete na našem e-shopu, kde máme široký sortiment kočičích misek a vhodného příslušenství.