Stopovací vodítka pro psy –⁠ stopovačky

Filtrovat
<
Hunter
Karlie
Trixie
oranžová
černá
červená
Klasické vodítko
Stopovací vodítko
Bavlna
Nylon
Plast
Polyester
světelný / reflexní
vhodné pro malé psy
vhodné pro štěňata
Reflexní
Robustní a odolné

Stopovací vodítka pro psy: volnost a kontrola

Psi milují volný pohyb. Rádi prozkoumávají okolí a očichají vše, co je na dohled. Jako majitelé psů jste ale zodpovědní za jejich bezpečnost. Existuje mnoho způsobů, jak dát svému mazlíčkovi svobodu a zároveň jej udržet v bezpečí. Jedním takovým oblíbeným prostředkem je stopovací vodítko pro psy, lidově nazývané také jako stopovačka.

Nástroj pro efektivní výcvik psa

V první řadě se jedná zejména o šikovného pomocníka pro majitele, kteří potřebují se svým psem zapracovat na výcviku. Stopovací vodítka pro psy jsou tedy častěji řazeny do kategorie výcvikových vodítek a nástrojů. Díky němu můžete svého psa navigovat, trénovat na povel nebo odnaučit některé zlozvyky. Než se ovšem pustíte do výcviku vašeho mazlíčka na stopovacím vodítku, měl by alespoň na základní úrovni chápat povel volno a ovládat chůzi na běžném vodítku.

Pokud chcete pejska jen venčit na otevřených plochách, ale mít ho více pod dohledem, podívejte se také na samonavíjecí vodítka. S tímto typem vodítka je však nutné se naučit dobře zacházet.

Využití pro dlouhé procházky v přírodě

Samozřejmě, že můžete vodítko stopovačku využít i na procházky či pěší turistiku. Musíte ale brát v potaz, že na rozdíl od klasického vodítka pro psy slouží spíše jako pojistka, že se vám pes nikam nezatoulá. Takový volný pohyb je tedy nejlépe umožnit pejskům, kteří jsou vychovaní a nemají problémy s okolím. Váš pes si tak může užít svobodu, zatímco vy máte jistotu, že je stále pod kontrolou a v případě potřeby vás na povel poslechne.

Důležité je také dávat pozor na to, kudy venku chodíte. Vyhýbejte se místům, kde je větší možnost zamotání a vždy svého psa kontrolujte, kde se nachází a co dělá. Podle preferencí pak vybírejte požadovanou délku. Může to být stopovací vodítko 5m, 10m, 15m, 20m, 30m, ale i 50m.

Stopovací vodítko pro psa je zkrátka skvělý prostředek komunikace mezi vámi a vaším psem.

Vsaďte na profesionální stopovací vodítka pro psy

Někteří majitelé psů si stopovací vodítka vyrábí doma z kusu starého provazu, což pro ně nakonec může znamenat spíše negativní zkušenost.

Výhodou profesionálně vyrobených stopovacích vodítek pro psy je totiž jejich větší pevnost a především kvalitní materiál, který se venku jen tak o něco nezachytí.

Na trhu najdete širokou nabídku vodítek pro psy různých druhů a tvarů. Jaké tedy pro vašeho psa vybrat? Mnohdy je ideálním řešením několik typů vodítek, které můžete volit v závislosti na dané činnosti – ať už se jedná o procházku mezi lidmi, sportovní aktivity, lekci výcviku nebo třeba pěší turistiku. Každopádně bez ohledu na to, jaké vodítko si vyberete, mělo by být zejména kvalitní, bezpečné a pohodlné. Stejně tak by měl být pohodlný obojek pro psa či psí postroj.