Kočičí stromy

Filtrovat
hnědá
<
Europet Bernina
Kerbl
Trixie
Vesper
ZooRoyal
béžová
hnědá
černá
šedá
Plyš
Polyester
Pravé dřevo
Sisal
Wasserhyazinthe
S herními prvky
S hračkou
S kukaní
S poschodím
s odnímatelným polštářem
vhodné pro několik koček
Robustní a odolné
testováno na škodlivé látky

hnědá

Škrabací stromy pro kočky: víc než jen hračka na lezení

Asi každý majitel kočky se obává, že přijde domů a objeví poškrábaný nábytek. Škrábání nábytku však můžete minimalizovat, pokud si domů pořídíte vhodné doplňky. Mezi ně patří především správný kočičí strom pro vašeho mazlíčka. V následujících řádcích vám ukážeme, proč a na co si dát při jeho výběru pozor.

Proč potřebují kočky kočičí strom?

Ve volné přírodě kočky skáčou, lezou a škrábou na všem, co není přibité. Toto chování (škrábání) vykazuje i domácí kočka, protože to odpovídá přirozenosti těchto sladkých mazlíčků. K čemu slouží kočičí strom?

  • spánek
  • hraní
  • protahování
  • péče o drápky

Poslední bod je současně nejdůležitějším důvodem k pořízení. Drápky se obrušují o škrabací plochu stromu. Kočičí strom navíc slouží jako hračka pro kočky, kde se může kočka vydovádět, odbourat stres a protáhnout svaly. Jedna z nejoblíbenějších činností koček – spánek – probíhá také na vyvýšeném oblíbeném místě.

Na co je nutné dbát při nákupu stromu pro kočky?

U stromů pro kočky neexistuje žádné univerzální řešení. Každé zvíře, od klidného chlupatého klubka až po tuláka, který je aktivní v noci, má svoje vlastní preference, jaký materiál nejraději škrábe. Při výběru vhodného stromu pro kočky byste proto měli dbát na následující kritéria:

  • velikost
  • materiál
  • umístění
  • upevnění

Aby se vaše kočka mohla pohodlně natáhnout, musí být strom vyšší, než je délka kočky. Protože kočky mají rády přehled o svém revíru a cítí se lépe na vyvýšených místech, je jediným limitem pro výšku kočičího stromu výška stropu. Chcete-li, aby byl škrabací strom pro kočky atraktivnější jako místo pro relaxaci, můžete plochy pro ležení vypolstrovat dekou pro kočky nebo polštářem pro kočky.

Náš tip: Změřte svého mazlíčka v natažené poloze a zjistíte tak minimální velikost stromu pro kočky.

Většina stromů je pro zajištění stability namontována na širokém podstavci. Pokud tomu tak není, doporučujeme pevnou montáž na podlaze nebo na stěně pomocí šroubů nebo stropního držáku. Kočky nemají rády, když se strom hýbe, například při hraní s integrovanou udicí pro kočky.

Z čeho má být kočičí strom vyroben?

Jakmile zjistíte vhodné rozměry, zaměřte se na výběr materiálu. Jiná škrabadla jsou dobrým indikátorem toho, co kočka ráda cítí pod tlapkami. Pokud se již pustila do škrábání plyšového nebo látkového povrchu, nabízí se podobná látka jako vrchní materiál pro odpočívadlo.

Tip: Vybíráte barevné provedení stromu na lezení kočky? S přírodním kočičím stromem v béžové barvě neuděláte krok vedle.

Kam strom pro kočky umístit?

Strom pro kočky je důležitou hračkou, pro jejíž umístění byste se neměli rozhodovat jen kvůli úspoře místa. Vaše kočka pozná, když páníček nebo panička vnímá strom jako rušivý prvek. Umístěte jej ideálně tam, kde se k němu kočka snadno přiblíží, například vedle oblíbeného pelíšku, kukaně pro kočky, vchodu a východu pro kočky nebo misky na žrádlo pro kočky.

Jak pomoci kočce, aby si zvykla na nový strom?

Naši huňatí přátelé jsou zvířátka ovládaná svými pudy. Myslete na to a trpělivě je navykejte na nový strom. Můžete například nový kočičí strom potřít trávou pro kočky, aby pro ně byl zajímavější. Také vůně hračky pro kočky s kozlíkem lékařským může být lákadlem, které navede vašeho mazlíčka k odpočívadlu.

Správný materiál a umístění jsou rovněž důležitými faktory. Vyplatí se tedy vyzkoušet také různé materiály a místa, například postavit strom vedle nábytku, který jinak trpí škrábáním.

Čištění a výměna částí stromu

Vysavač je užitečný pomocník, který strom pro kočky snadno vyčistí. Odpočívadlo také můžete omýt houbou a jemným čisticím prostředkem. Neměli byste však používat agresivní čisticí prostředky, protože mohou být zdraví škodlivé. Pokud nábytek pro kočky vydává příliš silnou vůni nebo zápach, kočka se mu vyhýbá.

Kdy je správný čas k pořízení nového stromu pro kočky do bytu, závisí na tom, jak silně je staré škrabadlo poškozené. Kvůli zvykání zvířat však doporučujeme postavit starý strom před jeho likvidací pro přivyknutí vedle nového.

Kočičí strom - multifunkční prvek na hraní i odpočinek

Místo na hraní, spaní, očistu, škrábání – strom pro kočky má mnoho užitečných funkcí. Stejně rozmanité jako jeho vzhled jsou také varianty. Upevněné na zeď nebo ke stropu, jako škrabací deska nebo škrabací válec, v našem velkém sortimentu si vyberete správný kočičí strom levně pro každou kočku.