Přepravní tašky a batohy pro psy

Filtrovat
<
Beeztees
Trixie
bílá
černá
šedá
Mimo
Transportní pomůcky
Nylon
Plyš
Polyester
Reflexní
Skládací

Na cestách s chlupáčem: přepravní tašky a batohy pro dobrodruhy

Mnoho vzrušujících pachů a dojmů z nového prostředí může být pro psy ohromující a stát je energii. Často se však nevyhnete tomu, abyste svého mazlíčka vzali s sebou: Ať už se jedná o nechtěnou návštěvu veterináře nebo dlouhou cestu na dovolenou. S přepravní taškou pro psy si můžete cestu zpříjemnit: váš pes se zde cítí v bezpečí a může se ukrýt před okolním ruchem. Zde vám prozradíme, pro jaké situace se nosič doporučuje a jak vybrat správný model.

Dobře zabalená a vždy po ruce: výhody přepravní tašky pro psy

Je praktická, dobře vypadá a to nejlepší – můžete svého psa nosit kamkoliv s sebou. Přenosná taška pro psy je ideálním doplňkem pro majitele malých psů a lze ji použít následujícími způsoby:

  • Pes vás může kdykoli doprovodit, ať už na nákup nebo procházky.
  • Sedí nebo leží pohodlně, je chráněný před sněhem a chladem.
  • Bezpečné útočiště v cizím prostředí nebo davu lidí.
  • Avšak kontakt s okolím díky okénku nebo mřížce.

Bernardýna dovnitř neschováte, k tomu přepravní taška pro psa ani není určena. Většina modelů je koncipována na hmotnost asi 10 kg, aby bylo možné v ní přepravovat čivavu nebo malého teriéra. Především pro štěňata je přenosná taška pro psy vhodná: Ta jsou často přetížena novými podněty. V přenosné tašce pro psy najdou bezpečné útočiště. Kromě toho můžete ve vedlejší kapsičce přenosné tašky pro psy schovat na výlet chutné krmivo pro psy a sáček na psí trus. Pokud vám nevyhovuje klasická přepravní taška pro psy, zkuste cestovní batoh pro psa. Batohy bývají ve dvou variantách - přední batoh na psa nebo batoh na záda pro psa.

Ostatně: Pro velké psy existuje speciální přepravka, ve které můžete přepravovat na cestách také dogy nebo zlaté retrívry. Přepravka se hodí dokonale do auta.

Nákup přenosné tašky pro psy: 4 tipy pro výběr

Přenosná taška pro psa by měla být kvalitně zpracovaná, protože v žádném případě nesmí dojít k roztržení nosičů, pokud je pes v tašce. Jak ale můžete poznat, který model splňuje vaše požadavky? Díky následujícím krokům budete mít rozhodování o něco jednodušší.

1. Jak s měřicím pásmem a váhou na správnou velikost přenosné tašky pro psy

V prvé řadě je nutné dbát na hmotnost a velikost psa. V údajích výrobce příslušného modelu najdete přípustnou maximální hmotnost – mějte na paměti, že byste v tašce měli mít místo také pro dodatečnou desku pro psy nebo hračku pro psy.

Kromě toho jsou uvedeny rozměry přenosné tašky pro psy. Řídit se můžete délkou svého kamaráda plus připočíst 20 cm, aby se v něm dobře cítil a aby se mohl libovolně natáhnout. Více místa by však nedávalo smysl.

2. Vyberte vhodný tvar přepravní tašky pro psy – podle oblasti použití

Toto rozhodnutí závisí rozhodující měrou na výsledku prvního kroku. Čím těžší pes, tím méně možností. Váš mazlíček je možná malý, ale díky kompaktní stavbě těla váží více, než módní přenosná taška na psa unese. Pro takové případy je záchranným řešením přepravní taška pro psa na kolečkách, vozík s kolečky nebo dokonce psí vozíček. Pro dlouhé výlety nebo procházky je na nošení pohodlný batoh na psa. Batohy pro psy se vyrábí v různých velikostech a hlavně v různých nosnostech. Při výběru dbejte na údaje o limitu nosnosti uváděné výrobcem, například:

  • batoh na psa do 5 kg,
  • batoh na psa do 8 kg - např. batoh na psa Trixie,
  • batoh na psa do 10 kg,
  • batoh na psa do 12 kg,
  • batoh na psa do 15 kg,
  • batoh na psa do 20 kg.

Mějte ale na paměti, že batoh na nošení psa je vhodnější především pro malá plemena, nebo menší psy se zdravotními problémy. Větší plemena hravě zvládnou ujít to, co vy, a je to pro ně příjemné trávení času. Pokud má váš velký pes zdravotní problémy, a přesto mu chcete dopřát hezký výlet, zkuste vozík za kolo pro psa, který umožní jednodušší převoz i většího psa.

3. Pohodlné vnitřní vybavení přenosné tašky pro psy pro maximální komfort

Stabilní dno je nejdůležitější předpokladem pro přenosnou tašku, aby mohl chlupáč pohodlně sedět a ležet. Neměla by propouštět tekutiny, pokud by došlo k nehodě. Měkká podložka je však důležitá pro pohodlnou přepravu. Proti dalšímu polštáři nebude váš mazlíček jistě namítat.

4. Nezapomeňte: Bezpečnost a ochrana na cestách

Nezapomeňte, že tato situace je pro vašeho psa neobvyklá. Většina domácích zvířat zkraje nerada do přenosné tašky vstupuje nebo ráda oškrabávají nebo rozkousávají látku uvnitř – vybírejte tedy robustní materiál odolný proti rozkousání. Kromě toho by vnitřní taška měla mít krátké vodítko pro psy, aby váš chlupatý mazlíček nemohl snadno vyskočit. To by mělo být upevněno spíše na postroji nebo obojku pro psy.

Návyk na tašku pro psy a bezpečné cestování

Pro psy je přenosná taška zprvu nové, neznámé prostředí. Aby si váš mazlíček na ně zvykl, propojte tašku s příjemným zážitkem: Pamlsky pro psy nebo oblíbené hračky jsou k tomuto účelu velmi vhodné. Nejdříve několik týdnů nacvičujte pravidelně vstup a výstup, dokud se pes nepřestane bát nebo dokonce sám skočí dovnitř. Pro cestování se psem v letadle, autě nebo na dlouhé procházky je to dokonalé příslušenství, aby váš mazlíček mohl být všude s vámi. Pro takové situace se skvěle hodí přepravní taška pro psa do auta, přepravní taška na kolo pro psa, nebo přepravní taška pro psa na kolečkách. Pokud preferujete batohy pro psy, je na trhu k dispozici buď standardní batoh pro psy vhodný na pěší výlety, nebo batoh pro psa na kolo. V případě, že je váš pejsek v dobré fyzické kondici, může vám na výletě také pomoci s nošením lehčích věcí. K tomu slouží psí batoh nebo ledvinka pro psa, batoh na záda psa, a případně také turistický batoh na psa, které naleznete v příslušenství pro cestování se psem.