Krmivo pro kočky

Filtrovat
<
Acana
Almo Nature
animonda Carny
animonda Integra Protect
animonda Milkies
animonda vom Feinsten
Applaws
beaphar
bogadent
Bozita
Brit
Brit Care
Carnilove
Cat's Love
Catit
Catz Finefood
cdVet
Defu
Dogs'n Tiger
Dokas
Dreamies
Edgard & Cooper
Farmina
Felix
Gimcat
Gourmet
Granatapet
Grau
Green Petfood
Happy Cat
Hardys
ja
Josera
JosiCat
Kattovit
Kitekat
Leonardo
Liebesgut
Lucky Lou
MAC's Cat
Mera Cat
Miamor
MjAMjAM
Orijen
Pawsome!
Perfect Fit
Pets Nature
Porta 21
Pure Nature
Purina One
Royal Canin
Sanabelle
Sanabelle Heimat
Schesir
Schmusy
Sheba
STRAYZ
Terra Felis
The Goodstuff
Trixie
Tundra
Venandi Animal
Vitakraft
Whiskas
WOW Cat
ZooRoyal
ZooRoyal Minkas Naturkost
ZooRoyal Schatzkiste
Játra
Bažant
Buvol
Drůbeží
Hmyz
Hovězí
Husa
Jehněčí
Jelen
Kachna
Kančí
Klokan
Koza
Krocan / krůta
Králičí
Kuřecí
Křepelka
Kůň
Los
Losos
Mořské plody
Pstruh
Pštros
Ryba
Skopové
Slaneček
Sob
Telecí
Treska
Velbloud
Vepřové
Vnitřnosti
Zajíc
Zvěřina
krevety
smíšený protein
tuna
Hund
Katze
Chov těhotenství
Dospělý
Junior
Kotě
Senior
Vše
100% vyrobeno v Německu
Bez aromatických látek
Bez barviv
Bez cukru
Bez konzervačních prostředků
Bez laktózy
Bez lepku
Bez přidaného cukru
Bez přídavku aromat
Bez pšenice
Bez sóji
Bez umělých aromat
Bez umělých zvýrazňovačů chuti
Bio
Biotin
Bohaté na bílkoviny
Citlivý
Kvalitní potraviny
Monoprotein
Přírodní
S L-karnitinem
S nízkým obsahem kalorií
S omega 3 a 6 mastnými kyselinami
S vitaminem A
S vitaminem D3
S vitaminem E
S vitaminy A, D3 + E
S vitaminy D3 + E
Se sníženým obsahem bílkovin
Snížený obsah tuku
Taurin
Vegetariánský
Vitalita a vitaminy
Vysoký podíl masa
Vyvinuto ve spolupráci se zvěrolékaři
Vyvážený poměr vápníku a fosforu
bez přidané pšenice
bez přídavku obilovin
nur 3% Fettanteil
ohne Gentechnik
tierisch
von Tierärzten geprüft
Alergici
Citlivé zažívání
Cukrovka
Cvičení
Dieta
Imunitní a obranný systém
Indoor
Kastrován / sterilizována
Klouby
Kosti a chrupavky
Kůže a srst
Ledviny
Lehký
Látková výměna
Mléko pro štěňata
Nadváha
Outdoor
Podporující trávení
Proti chomáčům ze srsti
Proti ledvinovým kamenům
Protistresové
Péče o zuby
Sport a aktivita
Srdce a krevní oběh
Trávicí komplex
Tvorba svalů
Těhotenství a odchov
Vysoká akceptace
citlivosti
Ústní hygiena
Žaludek a trávení

Druhově vhodné kvalitní krmivo pro dospělé kočky i koťata

Pronásledování proti větru, těsně u země skrz vysokou trávu a pak přesný skok: ve volné přírodě se kočky musí hodně snažit, aby získaly potravu. Domácí kočky to naopak mají jednodušší: díky široké nabídce krmiv pro kočky získávají všechny živiny, které potřebují pro zdravý život. Zde se dozvíte, na co se zaměřit při výběru krmiva pro kočky a jak krmit svého mazlíčka druhově vhodným způsobem.

Chuťové zážitky pro mlsné jazýčky – co by mělo krmivo pro kočky obsahovat?

Kočky jsou masožravci. Jejich chrup i trávicí trakt je přizpůsoben k rozkládání bílkovin a získávání energie z takové potravy. To znamená, že vaše kočka sice dokáže čerpat energii a živiny z ovoce nebo obilovin, ale v mnoha ohledech méně efektivně, než když si pochutnává na šťavnatém mase z misky. Maso (např. kuřecí, hovězí, jehněčí) je proto hodnotnou látkou obsaženou v krmení pro kočky.

Také taurin je nezbytnou složkou kvalitního krmiva pro kočky, protože domácí kočky nedokážou tuto důležitou aminokyselinu při látkové výměně samy vytvářet. Potřebují srovnatelně vysoký podíl (dospělé kočky: min. 1 000–2 000 mg na 1 000 g krmiva pro kočky) pro pokrytí jejich denní dávky. Zejména březí nebo kojící kočky, senioři a koťata mohou dokonce profitovat z mírně zvýšené dávky. Základní krmiva pro kočky musí obsahovat dostatek taurinu. Pokud sami sestavujete porce, můžete do žrádla pro kočky přimíchat odpovídající vitamíny pro kočky. Nadměrné zásobování taurinem není problém, jeho nedostatek však ano.

Varianty krmiva pro kočky pro každý mlsný jazýček

Kromě pamlsků a dalších doplňkových krmiv, na kterých si kočky pochutnávají navíc vedle svých pravidelných jídel, lze krmivo pro kočky rozdělit zhruba na dva druhy:

  • granule pro kočky: Čistější místo krmení díky podložce pod misku, podporuje péči o zuby a skvěle se hodí pro kočky, které rády chroupají. Podíl vlhkosti je většinou cca 10 %. I po otevření balení je lze dobře skladovat.
  • konzervy a kapsičky pro kočky: Vyšší podíl masa a tekutin (70 % a více) v porovnání s granulemi. Ideální pro kočky, které málo pijí, milují chuť šťavnatého masa nebo mají tendenci příliš žrát – tekutina navíc zasytí.

Vodou naplněná miska pro kočky nebo fontána pro kočky je vždy povinností u všech variant krmiva pro kočky. Většina granulí a konzerv nebo kapsiček se vyrábějí průmyslově jako takzvané základní krmivo. To znamená, že obsažené živiny jsou ve vzájemně ideálním poměru a není nutné je optimalizovat doplňkovým krmivem.

Každá kočka je jedinečná osobnost se svými specifickými potřebami, a proto i při výběru krmení potřebuje individuální přístup. Na trhu dnes najdete krmiva určená pro jednotlivá plemena koček, oblíbené je například krmivo pro mainské mývalí kočky. 

Trápí vašeho čtyřnohého mazlíčka alergie? Pak byste měli vybírat hypoalergenní krmivo pro kočky. V boji s vyšší váhou kočky a sklony k obezitě zase pomůže speciální krmivo pro kočky s nadváhou. V případě, že je vaše kočka kastrovaná, vybírejte krmivo pro kastrované a sterilizované kočky. Řešíte u své kočky jiný zdravotní problém? Veterinář vám může doporučit také dietní krmivo pro kočky, například krmivo pro kočky s cukrovkou, krmivo pro kočky s citlivou kůží a srstí, krmivo pro kočky s citlivým zažíváním, krmivo pro kočky s citlivými močovými cestami či krmivo pro kočky se zubními problémy

Náš tip: Předcházejte zubním problémůmu své kočky výběrem správné péče o zuby kočky

Z naší bohaté nabídky značek si můžete vybrat:

Krmení – jak často máme kočku krmit a jaké množství krmiva je pro ni zdravé?

Jaké množství krmiva pro kočky musíte kočce podávat, nelze paušálně říci, neboť obsah živin se u produktů může lišit podle hmotnosti. Výrobci proto uvádějí doporučené množství krmiva přímo na obalu. U granulí pro kočky je množství menší než u konzerv nebo kapsiček, protože ty z podstatně větší části sestávají z tekutiny. Také kvalita krmiva pro kočky je rozhodující: U produktů se spoustou vlákniny větší část skončí v toaletě pro kočky, ale nevyužije se k příjmu živin. To ostatně nemusí být bezpodmínečně špatné: U koček s nadváhou to například může být velmi užitečné.

Kočky ve volné přírodě nežerou jedno nebo dvě velká jídla denně, ale konzumují více menších porcí. Tento rytmus byste měli dodržovat také doma. Praktické automatické krmítko zajistí, že nemusíte vaší kočce pravidelně nabízet čerstvé porce krmiva.

Máte-li mladou kočku (kotě), dbejte na to, aby krmivo bylo vhodné pro tuto věkovou skupinu. Rozdíl spočívá mimo jiné v tom, že kvalitní krmení pro koťata a mladé kočky obsahuje více kalorií, bílkovin a taurinu a podporuje tak fázi růstu. Krmivo pro koťata vybírejte vždy v prémiové kvalitě,  abyste koťátku zajistili dostatek důležitých živin. Tím podpoříte správný vývoj mladé kočky a posílíte i do budoucna její zdraví a imunitu. Vhodným příkladem je holistické krmivo pro kočky, které můžeme vnímat i jako synonymum pro ultraprémiové či superprémiové krmivo pro kočky. Obsahuje totiž více druhů masa společně s dalšími důležitými doplňky stravy, a proto představuje kvalitní a vyvážený druh stravy nejen pro koťata

Krmivo pro kočky v seniorském věku by mělo obsahovat rovněž více taurinu, ale nemusí mít vyšší obsah bílkovin. Starší kočky totiž ve srovnání s koťaty nemají tak velký výdej energie. S vyšším věkem se u koček navíc také zvyšuje riziko nadváhy a obezity.

Jak bezpečně skladovat krmivo pro kočky

Jako každé krmivo byste měli krmivo pro kočky správně skladovat v závislosti na typu krmiva. Konzervy a kapsičky nemusí být bezpodmínečně v chladu, dokud jsou skladovány v neotevřeném originálním balení. V takovém případě vydrží také v temné a chladné místnosti celou řadu měsíců. Jakmile konzervu nebo kapsičku otevřete, měli byste ji skladovat v lednici jen jeden až dva dny. Granule pro kočky vydrží v neotevřeném stavu dlouhé měsíce a zůstanou i po otevření čerstvé několik týdnů, dokud jsou skladovány v suchu, hermeticky a při mírných teplotách.

Jaké krmivo pro kočky by si koupila vaše kočka?

Ať už je to chutná, cenově výhodná strava, nebo kulinářské kreace pro malé gurmánské mazlíčky: Náš velký sortiment krmiva pro kočky nabízí vhodné krmivo pro každý jazýček a každou peněženku: granule nebo konzervy a kapsičky – každý si může vybrat to nejlepší krmivo kočky i koťata podle svého vkusu. Dbejte na složení krmiva pro kočky, zejména pokud kupujete levné krmivo pro kočky, a váš malý mlsal si možná již brzy oblíbí nové jídlo.