Houpačky pro ptáky

Filtrovat
<
Trixie
béžová
hnědá
přírodní
Bavlna
Pravé dřevo
Sisal
Se žebříkem
mit Aufhängung

Ptáci se musí v kleci většinu času zabavit sami a potřebují proto dostatek možností zábavy ve svém ptačím obydlí. Důležité je přitom i trénování fyzických a kognitivních schopností. K dispozici je přitom široká nabídka a rozsáhlý sortiment vybavení do ptačí klece, mnoho dílů příslušenství lze využít i k vytvoření celého dobrodružného světa. Oblíbeným příslušenstvím je houpačka pro ptáky.

Aby jste se mohli vy i váš pták z houpačky dlouho těšit, měli byste si dát pozor na kvalitu: Škodlivé materiály nebo nestabilní konstrukce mohou rychle zkazit radost z houpačky, proto se o kvalitě raději předem dobře ujistěte. Doporučujeme přitom houpačky z přírodního dřeva, protože někteří ptáci je ohlodávají a dělají tak přirozeným způsobem něco pro zdraví svého zobáku. Vybavení byste měli pravidelně kontrolovat, jestli nenese stopy poškození, protože podle stupně poškození může hrozit jeho zřícení.

Houpačka je přitom mnohem víc než jen další místo k sezení v ptačí kleci. Sice se zde musí pták držet podobně jako na bidýlku, musí ale navíc zapojit více rovnováhu, aby z houpačky nespadl. Mnoho ptáků sezení na houpačce baví tak, že se rádi houpou nahoru a dolů a snaží se dostat co nejvýš: jako to dělají děti.