Dentální hračky na kousání pro psy

Filtrovat
<
Beco
Chewies
JW
Karlie
KONG
Nylabone
Trixie
ZooRoyal
béžová
bílá
hnědá
modrá
oranžová
pestrá
přírodní
růžová
růžová
tyrkysová
zelená
černá
červená
žlutá
Bavlna
Guma
Nylon
Plast
Plyš
Polyester
Pravé dřevo
Přírodní kaučuk
L
M
S
S akustickým signálem
S hračkou
lze plnit občerstvením
s lanem
Lze ji naplnit pamlsky
Robustní a odolné
S vůní
Vhodné do myčky
Z přírodní surovin
recyklovat
testováno na škodlivé látky

Žvýkací hračky pro psy: víc než jen zábava

Psi milují žvýkání. Zejména štěňata a mladí psi používají své zuby nejen k jídlu. Abyste uspokojili jejich touhu po žvýkání, můžete si vybrat z široké nabídky žvýkacích hraček pro psy. Prozradíme vám, které hračky pro psy jsou vhodné pro vašeho chlupáče a co byste měli při výběru zvážit.

Proč psi rádi používají svoje zuby?

Možná jste už vypozorovali, že váš mazlíček si rád hraje s třásněmi od koberce nebo s vaší obuví – pravděpodobně mu chybí žvýkání. Proč je ale žvýkání pro psy tak důležité? Odborníci tvrdí, že kousání u psů uvolňuje endorfin neboli hormon štěstí. Pokud jsou psi ve stresu, mohou se kontrolovaně uvolnit žvýkací hračkou pro psy.

Náš tip: Štěňata žvýkají stejně intenzivně, pokud u nich dochází k výměně zubů nebo pokud jsou přetěžovaná nebo nedostatečně vytížená.

Žvýkací hračka: Pro zdravé zuby a kousání

Také pro péči o zuby je správná žvýkací hračka pro psy na čištění zubů zásadní. Pokud váš chlupáč kouše svoji hračku pravidelně, čistí si zuby, aby nedocházelo k usazování zubního kamene. Posiluje se čelistní svalstvo, stimuluje se slinění a prokrvují se dásně. Významně se tak snižuje riziko zubního kazu.

Pokud psi zůstávají sami – Žvýkací hračka jako rozptýlení

Jsou vaši mazlíčci sami a poškozují zařízení? Příčiny mohou být různé, jako například strach nebo nuda. Pokud je váš mazlíček nedostatečně vytížený, můžete do psího pelíšku umístit žvýkací hračku pro psy a stimulovat ve vaší nepřítomnosti nutkání ke kousání v určitých mezích.

Jaký materiál je pro žvýkací hračky vhodný?

Materiály hraček jsou tak odlišné jako individuální povahy psů:

  • Bavlna: Efekt zubní nitě a odolnost při praní v pračce
  • Pryž: Dlouhá životnost a snadná údržba
  • Dřevo: Přírodní produkt a dobrá snášenlivost
  • Nylon: Robustní a odolný – ideální venku
  • Plyš: Měkká, ale méně odolná

V případě žvýkací hračky pro psy z pryže musíte pamatovat na to, že je vyrobená z přírodní pryže. Dentální hračky pro psy ze dřeva by měly být vyrobené ze stabilního masivního dřeva s hladkým povrchem, aby se váš mazlíček neporanil o třísky. Plyšové hračky pro psy jsou krásně měkké, avšak méně odolné. Bobtnající krmivo uvnitř nebo malé částečky mohou vést k problémům se zažíváním.

Náš tip: Některé produkty pro žvýkání můžete plnit krmivem pro psy a pamlsky. Připravte také fontánu pro psy, aby byla k dispozici vždy čerstvá voda. V naší nabídce naleznete různé plnící hračky pro psy na pamlsky.

V několika krocích ke správné žvýkací hračce

Chcete-li si najít vhodnou žvýkací hračku pro psa, můžete se orientovat podle čtyř kritérií, která vám výběr usnadní.

1. Materiál a tvrdost

Materiál i tvrdost hrají při výběru roli: Žvýkací hračka pro psy nesmí být měkká, ale ani tvrdá, aby zlomila zuby. Chcete-li otestovat, zda má produkt dostatečnou tvrdost, můžete s ní bouchnout o koleno. Pokud to bolí, je příliš tvrdá. Můžete také zkusit oškrábat povrch nehtem. Pokud není stopa viditelná, je rovněž příliš tvrdá.

2. Povrch žvýkací hračky

Ne každá hračka je vhodná pro každého psa. Podle toho, jaký má skus, se mohou uvolňovat malé částečky nebo štěpit dřevo. Nehtem můžete ověřit, zda se z povrchu uvolňuje barva, a zda se tak slinami dostávají do těla škodlivé látky.

3. Velikost žvýkacích hraček

Velikost dentální hračky pro psy by měla odpovídat velikosti psa, aby ji mohla jeho čelist dobře zpracovat. Velcí psi mohou příliš malou šňůrku snadno spolknout. Naproti tomu dochází u čelisti jezevčíka v případě velkého, nepohodlného míčku z pryže k přetěžování.

4. Vlastnosti psa

Vy nejlépe znáte povahu svého psa a víte, jakou žvýkací hračku pro psy preferuje. Především aktivní psi nebo štěňata zatěžují svoji hračku intenzivněji než starší psi s problémy se zuby.

Náš tip: Aby se žvýkací hračka stala něčím výjimečným, po použití ji z psího pelíšku nebo deky pro psy odstraňte. Pro další zpestření zkuste gumové hračky pro psy s pamlskem.

Žvýkací hračky pro psy – Velká zábava pro mladé i starší

Psi používají svoje zuby v každém věku. Proto je dobré mít v rukávu žvýkací hračky pro psy. Aby si váš chlupáč na novou hračku zvykl, můžete jej odměnit pamlsky pro psy, jakmile si s ní začne hrát. Divy udělá i žvýkací pamlsek při přepravě psa, jako například v psí přepravce nebo přenosné tašce pro psy, pokud jdete k veterináři a plánujete delší cestu na dovolenou.

Další alternativou může být dentální hračka pro psy na pamlsky, kterou naplníte pamlsky pro psy a postaráte se tak o dlouhou zábavu. Další psí hračky na pamlsky jsou například interaktivní psí hračky, nebo míčky pro psy na pamlsky. Pokud vašemu psovi ani jedny nevyhovují, máme v naší nabídce hraček pro psy také aportovací hračky pro psy, hračky pro psy do vody, přetahovací hračky pro psy, nebo také pískací hračky pro psy.