Nehrudkující stelivo pro kočky

Filtrovat
<
Catsan
ja
ZooRoyal
10 l
10 l
6 × 10 l
18 l
Bezprašné
Pohlcující zápach / Pohlcuje zápach
Vyoký sací výkon
Výborně pohlcuje zápach

Výběr vhodného steliva pro kočky

Výběr steliva pro kočky může být někdy obtížným úkolem. Na trhu totiž najdete několik různých druhů, ze kterých můžete vybírat. Zároveň ovšem neexistuje univerzální volba, kterou lze označit za tu nejlepší. Stejně jako lidé mají i kočky své preference – stelivo by jim mělo vyhovovat zejména z hlediska materiálu a vůně. Základní rozhodnutí, které musíte učinit, je však mezi hrudkujícím a nehrudkujícím stelivem pro kočky

Velmi oblíbeným typem podestýlky je hrudkující stelivo pro kočky, které při kontaktu s tekutinou tvoří snadno nabíratelné hrudky. Opakem této podestýlky je tedy nehrudkující stelivo pro kočky, které sice netvoří hrudky, ale má zase jiné zajímavé výhody. Určitě se nyní ptáte, jaké stelivo je tedy lepší. Proč byste měli zvolit zrovna nehrudkující stelivo? Jednoznačná odpověď na tuto otázku neexistuje, jelikož se jedná především o vaše osobní rozhodnutí. 

V první řadě je důležité zjistit, jakou konzistenci steliva vaše kočka preferuje. Některé druhy mohou být kočkám nepříjemné na jejich citlivé tlapky. Ovšem jemnější pelety může vaše kočka roznášet po celém bytě. Důležité je zvážit několik faktorů a propojit preference vašeho kočičího mazlíčka s vaším očekáváním. Z vašeho hlediska musíte zvážit zejména čištění a údržbu podestýlky, možnosti parfemace a samozřejmě také cenovou dostupnost. Pojďme se tedy nyní podívat na bližší charakteristiku a hlavní přednosti nehrudkujícího steliva pro kočky.

Proč zrovna nehrudkující stelivo pro kočky?

Možná jste se zamysleli nad tím, jaké výhody má nehrudkující stelivo, když nedokáže tvořit hrudky. Jedná se zejména o absorpci velkého objemu kočičí moči a zamezení nežádoucích pachů - stelivo dokáže okamžitě vstřebat tekutinu. Tento proces lze označit za přirozené pohlcování zápachu, kdy se nejedná o pouhé maskování přidanou parfemací.

Další výhodou pro vás může být to, že nemusíte neustále odstraňovat vzniklé hrudky. Stačí zkrátka vyměnit celou podestýlku.

Nehrudkující kočičí stelivo také poskytuje řešení, které je cenově dostupnější.

Jak správně čistit nehrudkující stelivo pro kočky 

Jak jsme již zmínili, i čištění nehrudkujícího steliva může být pro někoho výhodou. Nechce se vám dennodenně odklízet vytvořené hrudky z kočičí toalety? Pak pro vás bude nehrudkující stelivo tou nejlepší volbou. Po několika použitích totiž stačí veškeré stelivo vyhodit a doplnit nové. 

Nehrudkující stelivo pro koťata a seniory

Optimální pro koťata, ale vhodné i pro kočičí seniory: nehrudkující stelivo absorbuje moč, načež se tekutina postupně odpařuje bez zápachu. Výkaly by se měly jako obvykle průběžně sbírat. Na rozdíl od hrudkujícího steliva nelze tento typ spolknout. Najděte ideální variantu pro svého domácího mazlíčka a vytvořte mu příjemné, klidné místo - pro absolutní pohodu.