Péče o zuby kočky

Filtrovat
<
beaphar
bogadent
Trixie
1 kus
10g
Hygiena zvířat
Kartáček na zuby
Juta
Plast
Pravé dřevo
Reinigung
hygienický

Péče o kočičí zuby - zubní pasty a kartáčky pro kočky

Péče o zuby je důležitou součástí péče o kočku, neboť její zuby jsou pro ni velmi důležité. Kočka s problémy se zuby nemůže dobře žrát, již si nehraje a značně utrpí její pohoda. I terapie zubních problémů u koček je velmi nepříjemná, což dělá péči o zuby od samého začátku ještě důležitější.

Péče o zuby zahrnuje mnoho příslušenství a záležitostí, na které se musí dávat pozor. Kočičí granule jsou například pro zuby lepší než krmivo z konzervy, - kočičí pamlsky a dobrůtky jsou rovněž užitečné, ale pamlsky obsahující cukr by se neměly pro dobro kočky používat. Některé kočky mají ostatně sklon k tvorbě zubního kamene. V takovém případě by měl veterinář navrhnout vhodnou péči o zuby, protože péče je zde komplikovanější, než například u psů.

Důležitou součástí péče o kočičí chrup je zubní pasta pro kočky a kartáček na zuby pro kočky. S těmito pomůckami šetrně odstraníte plak ze zubů kočky a předejdete případným zdravotním komplikacím. Pasta na zuby pro kočky je k dostání také ve formě gelu. A pokud vaše kočka odmítá čištění zubním kartáčkem pro kočky, zkuste sáhnout po speciálním návleku na prst, kterým plak z jejích zubů šetrně odstraníte.

Když si přinesete domů kotě, pak je součástí socializace a výchovy od samého počátku také jeho navyknutí na péči o zuby a pravidelné kontroly. Jak již bylo řečeno, jsou zde kočky jiné než psi a často nepoznají, že pro ně chceme jen to nejlepší. Závisí to silně na povaze kočky, zda si péči nechá líbit nebo se proti ní brání.