Dekorace do akvária

Filtrovat
<
Biorb
Dennerle
Dennerle Plants
Europet Bernina
Hobby Aquaristik
Hobby Terraristik
Juwel
Spongebob Squarepants
Tropica
Variogart
antracit
béžová
fialová
hnědá
pestrá
průhledná
přírodní
zelená
černá
červená
šedá
Keramika
Mech
Plast
Polyester
Polyuretan
Pravé dřevo
Stein
Tón
Mořská voda
Sladká voda
Robustní a odolné
Z přírodní surovin

Akvarijní dekorace: vše, po čem prahne srdce ryb

Ať už s akvaristikou teprve začínáte, nebo jste zkušeným odborníkem na akvária: ohledně akvarijních dekorací a vybavení nikdy nebudete znát absolutně všechno, protože se na trhu neustále objevuje nové a ještě hezčí vybavení pro vodní živočichy. Ať už se jedná o optimalizovaný systém pro osvětlení, nové filtry nebo výrobky pro péči o akvárium zde se dozvíte více informací o trendech vodního světa.

Akvarijní dekorace a technika podle vašich představ

Chcete-li se ponořit do světa akvaristiky a vytvořit si vlastní vodní ráj, potřebujete pořádnou přípravu a plánování. Akvárium, osvětlení a mnoho dalších produktů můžete získat v praktickém setu akvária nebo si vše můžete individuálně sestavit podle vašich představ. První rozhodnutí se týká akvária: Sladkovodní akvárium je oblíbenou volbou, protože s těmito kulturami se snadno zachází – akvárium s mořskou vodou potřebuje intenzivnější péči o vodu a speciální techniku, nabízí však naproti tomu velmi rozmanitý výběr živočichů a akvarijních dekorací.

Základy vodního světa: akvarijní dekorace na dno

Než vpustíte ryby do jejich nového příbytku, potřebuje akvárium dno do akvária. Většinou se rozhodujeme mezi štěrkem do akvária nebo pískem jako pevným podkladem. Na něj umístíte takzvané Hardscape – tedy dekorativní předměty, kameny, korály nebo útvary. Tyto akvarijní dekorace slouží rybám jako úkryt a mohou být vyrobené z přírodních materiálů nebo jejich imitací.

Pro hezké zvýraznění nevšedních skulptur, tajemných lodních vraků nebo jiných akvarijních dekorací se skvěle hodí LED světla. Popusťte uzdu své fantazie s tímto osvětlením akvária – jak by to vypadalo s červeně osvětlenou vzduchovací dekorací, která se tak přemění na vyvěrající podvodní vulkán?

Za kulisami: barevné stěny pro mořský ráj

Hezčí atmosféru a věrné prostředí zajistí pozadí do akvária: Jedná se přitom o barevný plakát nebo realistické skály, které se umístí do akvária jako dekorace a vytvoří tak harmonický vodní svět. Tato stěna slouží také jako ochrana, protože ryby si tak připadají schované a chráněné před domnělým nebezpečím. Ukryjte za ně potřebné filtry a čerpadlo a zajistíte tak sympatický celkový vzhled.

„Aquascaping“ – staňte se nadšeným zahradníkem vodního světa s vhodnými akvarijními dekoracemi

Absolutní nezbytností pro akvarijní dekorace jsou rostliny. Výběr Softscape se dělí na následující druhy:

  • Umělé rostliny: nenáročné dekorace, neovlivňují kvalitu vody
  • Opravdové rostliny: je nutné je přizpůsobit potřebám ryb

Ukotvěte rostliny pevně na dně tak, že je zamáčknete do podkladu – to jde obzvláště dobře, když je akvárium naplněné cca 10 cm. Zasaďte zelené dekorace a pomalu dolijte zbytek vody. Vodní rostliny mají velkou výhodu, že produkují kyslík, který „dýchají“ ryby a mikroorganismy.

Akvarijní dekorace pro hezký příbytek pro ryby & vodní živočichy

Je-li vaše akvárium vybavené dekoracemi a všemi důležitými komponenty, chybějí již jen obyvatelé: krabi, mušle, krevety, rostliny a zcela klasicky ryby se mohou již brzy nastěhovat. Do té doby byste však měli počkat alespoň 2 týdny. Tak dlouho trvá, než z vody z vodovodu vznikne akvarijní voda a živočichové si budou moci vytvořit nový domov v akvarijních dekoracích.