Péče a hygienické potřeby pro kočky

Filtrovat
<
8in1
beaphar
bogacare
bogaclean
bogadent
bogaprotect
Catit
Felisept
FELIWAY
FURminator
KONG
Moser
Simple Solutions
Tick Twister
Trixie
ZooRoyal
250 ml
60 ml
50 ml
48 ml
30 ml
1 kus
750ml
4 × 48 ml
500 ml
10g
benzín modrá
bílá
fialová
hnědá
modrá
oranžová
průhledná
růžová
stříbrná
tyrkysová
zelená
černá
červená
šedá
Choker
Fernhaltemittel
Gel
Kapky
Kartáček na zuby
Krém
Nůžky
Obojek proti klíšťatům
Odpařovač
Podložky
Ručník
Spot-on
Sprej
Svorka
Tekutina
Zaškrtněte háček
Zaškrtněte kleště
kartáče a hřebeny
šampon
Bavlna
Guma
Juta
Kov
Nerezová ocel
Plast
Polyester
Pravé dřevo
Síťovina
Catnip (Šanta kočičí)
Protiskluzová vrstva
Reinigung
S LED osvětlením
S prodyšným materiálem
hygienický
pro montáž na zeď
Nehlučné
Pohlcující zápach / Pohlcuje zápach
Protiskluzové
Reflexní
Robustní a odolné
S vůní
Skládací
Tiché
Vyrobeno v Evropě
Vyrobeno v Německu
Výborně pohlcuje zápach
nastavitelný
testováno na škodlivé látky

Péče o kočky - nejen pro krásu

Kočky jsou známé svou přirozenou hygienou a čistotou. Existují však místa, která vaše kočka sama nedokáže dostatečně důkladně vyčistit. Proto je součástí vaší práce jako majitele kočky pomáhat svému mazlíčkovi s péčí o kočku. Správné kartáčování srsti, čištění uší a pomoc s péčí o oči, zuby a drápky, to vše podporuje sladké chlupaté čumáčky v jejich každodenní hygieně.

Péče o srst: Wellness pro kočky díky optimální péči

Lesklá srst ne bezdůvodně odráží zdraví a dobrý stav kočky. I přes přirozenou čistotnost těchto domácích šelem je důležité podporovat je v péči o srst, protože jinak kočky spolykají spousty chlupů a mohly by mít problémy s trávením. Ať už mají krátkou nebo dlouhou srst – pravidelné kartáčování je stěžejní pro zdravou srst a spokojenou kočku zejména v dobách línání srsti. Jak často a jak dlouho budete kočku kartáčovat, závisí především na ní. Každá kočka reaguje na péči o srst jinak. Proto je nutné se řídit jejími potřebami.

Náš tip: Zvykejte svoji kočku na správnou péči o srst již od mala, aby nedocházelo k plstnatění srsti kočky.

K péči o kočky patří také čištění uší a očí

Při péči o kočky jsou uši obzvláště důležité, protože zvířata si je nemohou čistit sama. Riziko ušních nemocí způsobených nečistotami nebo roztoči je u koček opravdu vysoké, proto byste jim měli jednou týdně vytřít ušní boltce. Pro péči o uši kočky se hodí následující výrobky:

  • chomáček vaty
  • navlhčený kapesník
  • odličovací tampon

Zůstanou-li na navlhčeném hadříku nebo tamponu tmavé drobky, je to známka ušních roztočů. V takovém případě umístěte kočku do přepravky pro kočku a vyrazte k veterináři.

Je možné, že vašemu mazlíčkovi nemohou správně odtékat slzy a dojde tak k výtoku z očí nebo zarudnutí očních víček. Pro zabránění infekcím otírejte oči rovněž vlhkým a měkkým hadříkem. Svého miláčka můžete po nepříjemné proceduře odměnit malými pamlsky pro kočky nebo skvělou hračkou pro kočky a příště půjde péče o oči kočky snáze od ruky.

Správná péče o zuby: Tipy a triky k péči o kočičí chrup

Cca 70 % koček starších než tři roky trpí zápachem z ústní dutiny nebo zubním kamenem. Správnou péčí o zuby kočky a vhodným krmivem pro kočky můžete svého domácího mazlíčka uchránit před těmito nepříjemnými potížemi. Problémy odstraní i pravidelná kontrola a čištění zubů. Také přechod z konzerv a kapsiček na kočičí granule a pamlsky s čisticím účinkem na zuby zajistí vaší kočce čisté a zdravé zuby.

Péče o drápky pro kočky: Jak na to

Péči o drápky si kočky zpravidla zajišťují samy. Především venkovní kočky používají k obrušování drápků kůru na stromech. U interiérových koček je užitečné pořídit pro péči o kočku a regulaci délky drápků kočičí škrabadlo. Kočičím seniorům, kteří nejsou již tolik pohybliví a agilní, musíte případně pomoci vy nebo veterinář a přistřihnout jim drápky speciálními kleštěmi na drápky.

Náš tip: Dejte pozor, aby škrabadlo nestálo v blízkosti pelechu pro kočky, jinak dojde ke smíšení životních zón vašeho domácího mazlíčka.

Péče o kočku – alfa a omega pro šťastné kočky

Nejen péče o srst, drápky, ouška a oči je důležitá, aby byla vaše kočka zdravá a čilá. Také čistá toaleta pro kočky patří k základní péči o kočku. Vyměňujte proto pravidelně kočkolit a zanechejte vašemu mazlíčkovi svěží a klidné místečko. Nezapomeňte: Ke zdravému a šťastnému životu kočky patří pravidelná očkování a vhodná ochrana proti hmyzu a parazitům pro kočky.