Pelechy, gauče a postele pro kočky

Filtrovat
<
D&D
Designed by Lotte
Europet Bernina
Petlando
Trixie
Wolters Cat&Dog
ZooRoyal
antracit
béžová
bílá
oranžová
stříbrná
černá
šedá
Jeskyně koček
Pelíšky
kočka lůžko
Bavlna
Flís
Plyš
Polyester
Pravé dřevo
Wasserhyazinthe
plsť
L
M
S
XL
Oboustranné polštářky
Protiskluzová vrstva
S houpací sítí
Se snímatelným potahem
odnímatelné lůžko
vhodné pro koťata
zahřívání
Exkluzivní
Protiskluzové
Robustní a odolné
recyklovat
testováno na škodlivé látky

Kočičí pelechy, gauče a postele - útulné místo na spaní a tulení

Kočky tráví velkou část dne odpočinkem a spánkem. Proto je tak důležité najít pro kočku útulné útočiště, kde se bude cítit pohodlně a bude moci odpočívat. V útulném pelíšku pro kočky se sametové tlapky cítí bezpečně a chráněně. Ukážeme vám, jakou variantou můžete svou kočku překvapit a jak si nové oblíbené místo ještě více zútulnit.

Pelechy pro kočky: Jaký je ten správný pro vaši kočku?

Oblíbená odpočinková místa koček jsou často pohovky, čerstvě vyprané prádlo nebo koberce. S pelechem pro kočky vytvoříte útulný úkryt pro svoji micku, který slibuje potřebnou jistotu a bezpečí. Pelíšky pro kočky se nabízí v různých provedeních, tvarech a velikostech:

Kočky milují, když se mohou stulit a zalézt, protože jim to poskytuje pocit ochrany. Bedna, kočičí kukaň nebo domeček pro kočky jsou proto dokonalé pro snížení stresu a udržení tepla. Mnoho pelíšků pro kočky je vybaveno vyvýšeným polstrovaným okrajem, takže si na něj micka může pohodlně položit hlavu.

Rozhodující při výběru správného modelu je velikost. Zatímco větší plemena, jako mainská mývalí kočka, potřebují více místa, aby se mohly natáhnout a protáhnout, stačí koťatům nebo menším plemenům, jako cejlonská kočka již úzký košík na spaní nebo malý pelíšek pro kočky.

Náš tip: Velký pelíšek pro kočky můžete použít i pro dva menší miniaturní tygry. Velikost asi 75 cm x 20 cm by měla stačit, aby se mohly obě kočičky k sobě pohodlně stulit.

Materiál a čištění - Tak bude pelíšek pro kočky útulný

Ať už váš domácí tygřík dává přednost jakémukoli pelíšku pro kočky, důležité je v každém případě jedno: Musí být měkký. Většina míst na spaní je proto potažena sametovým plyšem a vyplněna měkoučkou pěnovou hmotou. Kostra produktů může být proto vyrobena zcela rozdílně. Nejběžnější materiály pro pelíšky pro kočky jsou:

  • pletené vrbové proutí
  • plast/polyester
  • flauš
  • dřevo
  • plyš
  • ratan

Pelíšek pro kočky z ratanu nebo pleteného vrbového proutí je u malých domácích mazlíčků zvlášť oblíbený, protože jej mohou škrabat a brousit si o něj drápy. Pelíšek pro kočky je v tomto případě náhradou za škrabací strom, může se však rychleji opotřebovat, než jeho plyšový protějšek.

Kvůli snadnému čištění doporučujeme pořízení pelíšku pratelným venkovním potahem. V tomto případě můžete útulný pelíšek bleskurychle dát do pračky a váš miláček se bude opět těšit z voňavého, čistého pelíšku. Pokud by byl pelíšek pro kočky plný chlupů, můžete nečistotu nahrubo vyčistit vysavačem nebo kartáčem s nopky. V každém případě byste neměli používat silně vonící a agresivní čistící prostředky, které ruší u kočky vnímání pachů.

Udělejte pelíšek atraktivnější: Tipy a triky

Zvláště po pořízení nového místa na spaní je možné, že z něj nebude vaše micka ihned nadšená. Kočky často potřebují trochu času, aby si na takovou změnu zvykly. V tomto případě můžete pomocí několika triků a trochy příslušenství pelíšek pro kočky pro vaši micku zatraktivnit. Díky polštáři pro kočky, dece pro kočky nebo vzrušující hračce pro kočky bude vaše micka rychle nadšena svým novým pelíškem.

Náš tip: Alternativně můžete zvýšit atraktivitu i pomocí pamlsků pro kočky nebo polštáře s kozlíkem lékařským pro kočky.

Kde je nejlepší místo pro pelíšek pro kočku?

Naprosto každá kočka má své oblíbené místo a sama vám ukáže, kde se cítí nejlépe. Při výběru toho správného stanoviště můžete zohlednit několik dalších aspektů. V každém případě je důležité, aby pelíšek pro kočku nezasahoval do jiných sfér kočičího života. Místo na krmení nebo na fontánu pro kočky by nemělo být zvoleno vedle pelíšku. Rovněž by mělo být chráněno před slunečným svitem, přílišnou vlhkostí a v neposlední řada také před průvanem.

V ideálním případě pro umístění pelíšku pro kočku je klidný kout v rohu místnosti, ze kterého má vaše kočka přehled o celé místnosti. Kočky potřebují svůj vlastní prostor, aby mohli relaxovat. Dopřejte jim možnost poodejít do své vlastní říše.

Pelíšek pro kočky - Tak se uskutečňují sny

Útulný měkký pelíšek s polštáři, kočičí kukaň nebo klasický koš pro kočky, to vše dohromady zprostředkovává vašemu miláčkovi pocit bezpečí. Ať už dává váš domácí mazlíček přednost jakémukoli designu, pelíšek pro kočku je v každém případě důležitý, abyste mu zajistili odpočinek a dostatek spánku. Vaše kočka vám bude za svůj hebký pelíšek určitě vděčná a s požitkářským předením se tam uvelebí.