Klece

Filtrovat
<
Kerbl
Kov
Pravé dřevo

Když jste majitelem malého zvířátka, musíte se postarat o to, aby bylo vhodně ubytováno. Toto umístění, vhodné obydlí pro malá zvířata, se přitom liší podle druhu zvířete a klade určité nároky na výbavu. Důležitým bodem správného obydlí pro malá zvířata je také výběr vhodné klece.

Tato klec představuje základní kostru obydlí pro vaše malá zvířátka: Je to tak říkajíc byt zvířete, který se následně vhodně zařídí podle druhu zvířete. Klec musí samozřejmě splňovat potřeby zvířete, čímž je ovlivněna jak velikost, tak i tvar a materiál. Činčily například šplhají i do výšky, proto musí být jejich klec spíše vysoká, než široká. Jinak je tomu u pískomilů, kteří se pohybují téměř výhradně na vodorovných plochách: Zde je rozhodující základna klece. Obecně platí, nikdy prosím nekupujte příliš malou klec!

Při výběru klece dbejte i obecně na kvalitu jednotlivých dílů, neboť v ideálním případě by měla klec vám i vašemu zvířete dlouho dobře sloužit. O to více je mrzuté, když se musí klec po roce vyměnit, protože se některý díl předčasně zlomil. V našem širokém sortimentu různých klecí naleznete určitě i tu správnou pro své zvířátko.