Ozonizátory

V této části našeho obchodu s akvaristikou najdete kvalitní ozonizátory nejlepších značek Aqua Medic a Philips. Pomocí těchto zařízení minimalizujete žlutavý odstín vody, zlepšíte odpěňování bílkovin a zvýšíte redoxní potenciál. Zakoupení takového ozonizátoru má tedy jen samé výhody.

Voda v nádrži je neustále zatěžována organickými odpadními látkami, zbytky krmiva a exkrementy ryb, které v dlouhodobém horizontu může zapříčinit záporné hodnoty vody. Řešení nabízejí ozonizátory, které tyto bakterie, viry a organický odpad přeměňují na neškodné zbytkové látky. Ozón se při reakci v ozonizátoru přeměňuje na kyslík, aniž by vznikaly toxické zbytkové látky. Naše ozonizátory zabraňují toxickým maximálním hodnotám dusitanu a stimulují cyklus dusíku ve vodě.

U ozonizátoru nehraje tolik roli, zda se používá ve sladké nebo mořské vodě. Moderní zařízení jsou založena na technologii s nízkým napětím a dokážou významně minimalizovat náklady na péči, protože počet požadovaných cyklů výměny vody se značně snižuje. Také u nově založených akvárií je ozonizátor velmi užitečný, protože zkracuje fázi záběru, která bez takového zařízení trvá minimálně tři až čtyři týdny.