Péče o drápky kočky

Filtrovat
<
Moser
Trixie
bílá
tyrkysová
zelená
černá
Nůžky
Svorka
Kov
Nerezová ocel
Plast

Vše pro stříhání drápků u koček - nůžky, kleště a pilníky na drápky

V ideálním případě kočky žádnou péči o drápky nepotřebují, protože se o tlapky a drápky starají samy. Broušením o škrabadlo své drápky namáhají a obrušují i domácí kočky, kočky venkovní si drápky obrušují většinou přirozeným způsobem. U většiny koček toto obrušování stačí k dlouhodobému zachování zdravé délky drápků, jsou však i kočičky, u kterých je péče o drápky nutností.

Pokud nestačí obrušování o škrabadlo, mohou dlouhé drápky kočičce nejprve vadit při chůzi, později pak i bolestivě zarůst a způsobovat záněty. V takových případech musí chovatel zasáhnout a drápky přistřihnout. K tomu slouží kleště a kleštičky na drápky nebo nůžky na drápky pro kočky. V naší nabídce najdete kleště na drápky z nerezové oceli a neklouzavými úchyty. Péče o drápky vašeho mazlíčka tak bude hračka. A co dalšího se vám bude v péči o kočičí drápky hodit? Kromě nůžek a kleštiček využijete také speciální pilník na drápky a elektrickou brusku na drápky pro kočky.

Jak tomu často při péči bývá, i tady si kočka sama určí, jestli si tuto proceduru nechá líbit či ne. Pokud to doma se stříháním drápků neklapne, musí se toho chopit zvěrolékař.

Ideální je začít již v útlém věku kočičku na péči o drápky zvykat. Při nácviku můžete stříhání drápků nejprve jen simulovat a kočičku vždy štědře odměnit kočičím pamlskem, aby si tuto proceduru zapamatovala jako něco pozitivního.