Lucky Reptile kovová výbojka Bright Sun UV Desert

Varianta

700
999,00 Kč
500
999,00 Kč

999,00 Kč

Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-3 pracovní dny.
 • Doprava zdarma u objednávek nad 999,00 Kč

 • Snadná a bezpečná platba

 • Bezplatné vrácení zboží

Popis

Lucky Reptile přináší revoluci v oblasti osvětlení terárií: Lucky Reptile kovová výbojka Bright Sun UV Desert nabízí vše v jednom: Světlo, teplo a UV záření! Tepelné a UV záření této 70wattové kovové výbojky je srovnatelné s UV zářičem o výkonu 160 wattů. Světelný výkon je však 5krát (!) vyšší! Jelikož v teráriích doposud nebylo možné napodobit přirozené světelné podmínky, je Lucky Reptile kovová výbojka Bright Sun UV Desert v tomto ohledu mimořádná.

Pro dobré zdraví, aktivitu a zbarvení obyvatel pouště je vysoká intenzita světla mimořádně důležitá. Jelikož intenzita světla v přírodě činí 100 000 lux a více, napodobit světelné podmínky pouště v teráriu nebylo dosud možné. 70wattová výbojka Bright Sun 70 s intenzitou 60 000 lux a odstupem 30 cm se sice slunci nevyrovná, přesto je však daleko účinnější než smíšené UV zářiče (sotva 10 000 lux), zářivky a bodové reflektory.

Spektrum Lucky Reptile kovové výbojky Bright Sun UV Desert je speciálně přizpůsobeno potřebám pouštních plazů. Sériemi pokusů bylo zjištěno, že plazi z pouštních oblastí preferují spektrum denního světla s teplotou chromatičnosti 6 000 K. Této hodnoty dosahuje Lucky Reptile kovová výbojka Bright Sun UV Desert snadno a rychle. Teplo, UV záření, stejně jako vysoká světelná intenzita této výbojky vytvoří ve vašem teráriu malé sluníčko!

Základem vysokého světelného výkonu Lucky Reptile kovové výbojky Bright Sun UV Desert je její energetická účinnost. Velká část vložené energie je přeměněna na světlo.Ve srovnání s tím: U žárovek se žhavicím vláknem se na teplo přeměňuje 95 % energie. Odpadní teplo této Lucky Reptile kovové výbojky Bright Sun UV Desert je tak minimální, že ji lze bez problémů používat i v malých teráriích. Díky efektivní konstrukci reflektoru se téměř všechno vyrobené teplo soustředí do jednoho ohniska. S Lucky Reptile kovovou výbojkou Bright Sun UV Desert tak můžete ve svém teráriu rychle a jednoduše vytvořit prosluněná místa, která budou mít na zdravotní stav vašich zvířat pozitivní vliv.

Životnost Lucky Reptile kovové výbojky Bright Sun UV Desert je zhruba 6 000 hodin! Přesto doporučujeme žárovku minimálně jednou za rok vyměnit, neboť její spektrum se z důvodu technologie po určité době mění, časem slábne UV záření a obecně i světelný výkon. Kovová výbojka Lucky Reptile Bright Sun UV Desert je vhodná pro porcelánové objímky E27, přesto je k provozu nutný předřadník (např. předřadníky Lucky Reptile Bright Control PRO). I již dříve instalovaná zařízení lze rychle a jednoduše dovybavit!

Podrobnosti k výrobku:

 • poskytuje světlo, teplo a UV záření, a zajišťuje tak podmínky podobné těm v poušti.
 • je se svými 70 watty srovnatelná s výkonem 160wattového UV zářiče, má však 5× vyšší světelný výkon.
 • zlepšuje zdraví, aktivitu a zbarvení vašich pouštních živočichů.
 • se svými 60 000 lux se přibližuje intenzitě světla 100 000 lux, která panuje v poušti, a vytváří tak ve vašem teráriu malé slunce.
 • je mimořádně výkonná, přeměňuje velkou část vložené energie na světlo a lze ji díky minimálnímu odpadnímu teplu používat i v malých teráriích.
 • snadno a rychle v teráriu vytváří místa ke slunění.
 • má životnost 6 000 hodin, měla by se však přesto cca jednou za rok vyměnit.
 • musí se připojit na předřadník.

Nutný předřadník!

Číslo produktu
1000022311