Sera filtrační materiál siporax

Varianta

1 l
269,00 Kč / 1 l
269,00 Kč

269,00 Kč

269,00 Kč / l

Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-3 pracovní dny.
  • Doprava zdarma u objednávek nad 999,00 Kč

  • Snadná a bezpečná platba

  • Bezplatné vrácení zboží

Popis

Toto vysoce účinné, plně biologické filtrační médium je vhodné pro všechny druhy akvárií & filtrů. Jako jediný filtrační materiál se sám biologicky čistí!

Firma sera opět vyvinula filtrační médium, které je vhodné pro všechny typy akvárií a filtrů a spolehlivě zajišťuje křišťálově čistou vodu – siporax Professional. Zvláštností tohoto filtračního materiálu je komorová a porézní struktura, která má nejen otevřené póry, ale je i trojrozměrná a funkční. Díky tomu mohou vznikat velmi výkonné biologické povlaky, které doslova „vrůstají“ do pórů a kompletně vyplňují jejich stěny. Tento povlak se přitom přizpůsobí zatížení vody a odpovídajícím způsobem se zvětšuje, resp. smršťuje. Póry mají optimální velikost k zajištění dlouhodobého proudění vody a zásobování bakterií.

V přírodě hrají procesy filtrace a odbourávání na dně vodních toků mimořádně důležitou roli. Organické odpady jsou přeměňovány mikroorganismy a zpět do přirozeného koloběhu se dostávají jako živiny pro vodní rostliny – škodliviny jako amonium, dusitany a dusičnany jsou odstraněny. Jelikož v přírodě vzniká v poměru k množství vody málo odpadu, poskytuje existující plocha dna pro potřebné mikroorganismy dostatek místa. V°akváriu se však nachází malý biotop na velmi malém prostoru. K zajištění kompletního a bezpečného odbourávání organických zbytků je proto nutné maximálně zvětšit plochu pro osídlení. Firma sera to perfektně vyřešila pomocí jedinečného vysoce výkonného filtračního média sera siporax.

Oproti jiným filtračním kroužkům na trhu je sera siporax vyrobeno ze slinutého skla. Tento jedinečný materiál přesvědčí svou speciální trojrozměrnou strukturou pórů. Ta umožňuje maximální zvětšení povrchu. Jemné póry zároveň vytvářejí ideální podmínky pro osídlení bakteriemi, které odbourávají škodliviny. Jelikož se jedná o propojený systém, jsou bakterie permanentně omývány vodou, a mohou tak odbourávat škodliviny s maximální účinností. Jedinečné uspořádání pórů navíc umožňuje samočištění substrátu a tudíž velmi dlouhé životnosti filtru. V kombinaci se specializovanými bakteriemi umožňuje sera siporax navíc celou řadu dalších speciálních aplikací, jako např. eliminaci řas nebo cílenou úpravu vody.

V uvedeném biologickém povlaku nerostou jen nitrifikační a denitrifikační bakterie, ale i bakterie, které odbourávají organické substance: odumřelé bakterie tak nezanášejí póry, ale jsou biologicky odbourávány. Siporax je tak jedinou filtrační náplní do akvária na světě, která se sama biologicky čistí. Navíc zajišťuje optimální proudění vody, takže ji lze použít i v rychlofiltrech, pomalých filtrech a emerzních filtrech. Pro srovnání: siporax Professional přináší v porovnání s keramickými filtračními materiály zhruba 34krát větší efekt odbourávání, protože běžná filtrační média mají uzavřený povrch. Náš nový filtrační materiál má proto jasný náskok. Vysokou účinnost dokazuje i to, že Siprax ve svých filtračních zařízeních používá řada zoologických zahrad, například rostocká zoo ve své expozici Darwineum, která názorně vysvětluje evoluční teorii Charlese Darwina.

Podrobnosti produktu:

  • vysoce účinné plně biologické filtrační médium
  • vhodné pro sladkovodní akvária & akvária s mořskou vodou & všechny typy filtrů
  • speciální struktura umožňuje ideální růst bakterií
  • 34krát účinnější odbourávání než keramické filtrační náplně
  • pro osídlení nitrifikačními, denitrifikačními bakteriemi & bakteriemi, které odbourávají organickou substanci
  • dosud jediný filtrační materiál, který se sám biologicky čistí
  • je využíván v celé řadě zoologických zahrad

Číslo produktu
1000010153