Söll aktivní kyslík

Varianta

1 kg
799,00 Kč / 1 kg
799,00 Kč
2,5 kg
559,60 Kč / 1 kg
1 399,00 Kč

799,00 Kč

799,00 Kč / kg

Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-3 pracovní dny.
  • Doprava zdarma u objednávek nad 999,00 Kč

  • Snadná a bezpečná platba

  • Bezplatné vrácení zboží

Popis

Okamžitá pomoc při akutním nedostatku kyslíku. Zejména v létě může obsah kyslíku v jezírku klesnout na velmi nízkou úroveň. Aktivní kyslík zde ihned zjedná udržitelnou nápravu pro všechny obyvatele jezírka. Lze tak zamezit zkáze jezírka. Aktivní kyslík reguluje obsah kyslíku ve vodě, podporuje zachování zdraví ryb a pomáhá rychle odbourat škodlivé odpadní produkty bez vzniku jedovatých hnilobných plynů. Aktivní kyslík dodává bakteriím životně důležitý kyslík a podporuje tak jejich aktivitu.

Podrobnosti produktu:

  • Reguluje obsah kyslíku ve vodě.
  • Trvalé zlepšení biologické samočisticí schopnosti jezírkového biotopu
  • Doporučujeme také pro ošetření vody při akutním nedostatku kyslíku.
  • 100 g stačí na 1 000 litrů vody v jezírku

Oblasti použití:

Söll aktivní kyslík slouží k ošetření při akutním nedostatku kyslíku, který může v okrasných jezírkách a biotopech vést k úmrtí ryb, a reguluje obsah kyslíku ve vodě. Při silném výskytu kalu a tvorbě hnilobného bahna může Söll SauersoffAktiv zabránit tvorbě jedovatých bahenních plynů. Hnědé usazeniny na dně jezírka, které mají za následek "vodní květ", zmizí zpravidla ve velmi krátkém čase. Biologická samočisticí schopnost biotopu jezírka se trvale zlepší.

Účinky:

Söll SauersoffAktiv ihned poskytuje životně důležitý kyslík. Při vysokém obsahu živin ve vodě se může během teplejších ročních období vyvinout "vodní květ", který při odumření klesá ke dnu jako kal a zde ho rozkládají bakterie, které při tom spotřebovávají kyslík; v biotopu tak může dojít k nebezpečnému deficitu kyslíku. Söll aktivní kyslík reguluje obsah kyslíku ve vodě a podporuje tak zdravé rozkládání odpadních produktů bez tvorby jedovatých hnilobných plynů jako amoniaku a sirovodíku. Rozkládající bakterie mohou pracovat mnohem rychleji a efektivněji, protože mají k dispozici dostatek kyslíku pro svoji látkovou výměnu. Söll aktivní kyslík tak zamezuje zkáze biotopů a současně stabilizuje díky speciální kombinaci účinných látek biologickou rovnováhu ve vodě.

Důležité: Při silném výskytu vodního květu může dojít k nadměrné koncentraci kyslíku ve vodě, protože řasy produkují při fotosyntéze kyslík. Symptomy u ryb jsou velmi podobné příznakům při nedostatku kyslíku. Söll aktivní kyslík reguluje také příliš vysoké a toxické hodnoty kyslíku.

Doporučení k použití a dávkování:
Ideální v teplém ročním období. Vhodný také pro sudy na dešťovou vodu a cisterny. Sypejte na hladinu jezírka. Předem nerozpouštějte a nedotýkejte se! Filtrační zařízení mohou při aplikaci produktu zůstat v provozu.

100 g aktivního kyslíku stačí na 1 000 litrů vody v jezírku. Aktivním kyslíkem nelze předávkovat.

Množství
Söll aktivní kyslík
ROZSAH PŮSOBENÍ nebo velikost jezírka
250 g 2 500 l
500 g 5 000 l
1 kg 10 000 l
2,5 kg 25 000 l
5 kg 50 000 l
10 kg 10 000 l

Číslo produktu
1000013264

Söll

Söll sortiment: