Zaregistrujte se a získejte spoustu zákaznických výhod!
Kritickou fází z hlediska výživy je období růstu. Chyby ve výživě, ke kterým dojde v této době, mohou mít pro psa následky na celý život. Při výběru krmiva pro ty nejmladší je proto dobré zohledňovat hned několik kritérií. Která to jsou, vám poradíme v našem článku.
„Ten vyrostl!“ Pokud jste měli, nebo máte mladého psa, pravděpodobně už jste tuto větu někdy slyšeli. Psi rostou opravdu rychle. Pamatujte, že i krátké období, během kterého byste je krmili nevyváženou stravou, by mohlo mít pro mladého chlupáče obrovské následky. Způsob krmení štěňat od 4 týdnů je opravdu klíčový pro jejich další vývoj.
Snažte se proto mazlíčkovi podávat vyváženou stravu. Pokud pátráte po nejlepším krmivu pro štěňata a chcete si být správným výběrem jistí, sáhněte po dobře vyváženém kompletním krmivu. To vašemu mladému chlupáčovi zajistí vše, co potřebuje. Nebudete tak muset řešit případné doplňky stravy.
Rostoucí psi mají často citlivý trávicí systém. Je tedy otázkou, čím krmit štěně, aby bylo spokojené. Mazlíčkovi vždy vybírejte krmivo, které bude dobře snášet. Neustálé a především náhlé změny krmiva by mu mohly způsobit zažívací problémy. A tomu určitě nechcete svého psího juniora vystavovat. Už tak totiž v noci často vstáváte, protože váš drobek musí ven.
Pokud přemýšlíte, po jakých konzervách nebo granulích pro štěňata sáhnout, prohlédněte si naši nabídku. Dobrým řešením je také BARF – tato „domácí strava“ pro štěňata i dospělé psy je složená ze syrových surovin. Pokud ji sestavíte správně, zajistíte malému chlupáčovi příjem všech důležitých živin, stejně jako v případě kvalitních granulí či konzerv.
Dlouhou dobu kolovala fáma, že příliš mnoho bílkovin je pro psa nezdravé a podporuje jeho rychlý růst. Nemusíte se ale bát, to totiž neplatí. Štěňata naopak potřebují více bílkovin než dospělí psi, bílkoviny jsou totiž zdrojem aminokyselin. Jde o malé stavební kameny, které jsou vhodné nejen pro psí tělo. A je logické, že mladý pes jich potřebuje opravdu hodně!
Mladý pes potřebuje hodně energie, ale zároveň může jíst jen malé porce. Proto je velmi důležitá energetická hustota krmiva. Malého chlupáče rozhodně nepřekrmujte a dodržujte doporučené dávkování krmiva pro štěňata.
Zatímco dospělí psi přibírají na váze, pokud mají příliš mnoho energie, malí chlupáči v takovém případě rostou příliš rychle. A to může být škodlivé pro jejich zdraví. Pokud nevíte, jaké množství krmiva pro štěňata podávat, podívejte se na zadní obal granulí nebo konzerv. Tam najdete tabulku s přesným dávkováním nejčastěji.
Víme, že zejména při výcviku přemýšlíte také nad tím, jaké pamlsky pro štěně vybrat. Na našem e-shopu najdete velký výběr. Dbejte ale na to, abyste to s těmito psími pochoutkami příliš nepřeháněli. Ve vhodném množství jimi ale psa můžete správně motivovat.
Kosti jsou základem zdravého pohybového aparátu. Zejména mladí psi potřebují vyvážený poměr vápníku a fosforu. Díky tomu jim zajistíte normální vývoj. Vyvarujte se ale různých nedostatků a deficitů. Poměr vápníku a fosforu nesmí být menší než 1:1 a větší než 2:1.
Už víte, jak sestavit jídelníček pro štěně. Pokud se chcete dozvědět více informací o správném výběru krmiva pro vašeho chlupáče, přečtěte si naše další články.