Söll AlgoSol pro jezírka

Varianta

2 500 ml
379,60 Kč / 1 l
949,00 Kč

949,00 Kč

379,60 Kč / l

Varování
Biocidní produkty používejte opatrně. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o produktu.

Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-3 pracovní dny.
  • Doprava zdarma u objednávek nad 999,00 Kč

  • Snadná a bezpečná platba

  • Bezplatné vrácení zboží

Popis

AlgoSol působí aktivně proti všem druhům řas, spolehlivě brzdí masový vývoj řas a jednostranné množení jednotlivých druhů řas v jezírkách. Udržitelné potlačování masového vývoje řas je důležitým předpokladem pro biologickou rovnováhu ve vodě. Zejména u jednobuněčných zelených řas a při preventivním ošetření a potlačení modrých řas dosahuje AlgoSol vynikajících úspěchů. AlgoSol potlačuje škodlivé účinky látkové výměny řas, např. při nadměrné spotřebě uhličitanové tvrdosti a silném kolísání hodnoty pH. Při pravidelném použití je efektivně předcházeno opětovnému růstu řas.

Světelný filtr SpektroSorp navíc snižuje využití světla u řas a tím i jejich fotosyntézu. Řasám je odepřen příjem živin. Princip funkce filtru SpektroSorp značky Söll lze přirovnat k principu slunečních brýlí: Pomocí barviva se sníží spektrum vlnových délek ve vodě, který je důležitý pro řasy. Látková výměna řas následně nefunguje optimálně a dochází k brzdění jejich růstu.

AlgoSol působí proti plovoucím řasám (zelená voda) a modrým řasám a omezuje jejich další růst. Speciální účinná látka SpektroSorp zamezuje metabolické aktivitě řas a brzdí jejich schopnost provádět fotosyntézu. Řasy postupně "vyhladovějí". Při pravidelném používání přípravku AlgoSol se efektivně předchází opětovnému růstu řas a vytváří se podmínky pro zdravou biologickou rovnováhu ve vodě.

AlgoSol neobsahuje huminové kyseliny ani organické dusíkaté sloučeniny.

Podrobnosti produktu:

  • Spolehlivý přípravek proti plovoucím řasám (zelená voda) a modrým řasám
  • Redukuje novou tvorbu řas.
  • Se světelným filtrem SpektroSorp
  • Pro čirou vodu

Varování:
Biocidní produkty používejte opatrně. Před použitím si přečtěte etiketu a informace o produktu.

Doporučený způsob dávkování:

AlgoSol působí aktivně proti všem druhům řas a tlumí masivní vývoj řas. Pro optimální výsledky používejte dopoledne. Dávku zřeďte minimálně 20násobným množstvím vody z jezírka (např. do zahradní konve) a rovnoměrně nalijte do jezírka. Při řádném používání nejsou známy žádné vedlejší účinky na ryby, rostliny ani obojživelníky. Ryby mohou během ošetření zůstat v jezírku. Voda v jezírku je po ošetření přípravkem AlgoSol vhodná stejně jako předtím k zalévání.

50 ml přípravku AlgoSol na 1 000 litrů vody v jezírku. Po 2 až 3 týdnech přidejte navíc stejné množství, abyste zvýšili účinnost a zlikvidovali odolné zárodky. Při silném napadení řasami doporučujeme použít AlgoSol forte. Při napadení modrými řasami přidejte 10 ml přípravku AlgoSol do vody po dobu 5 za sebou následujících dní na 1 000 l vody v jezírku.

Při náhodném mnohonásobném předávkování přípravkem AlgoSol může dojít k poškození živočichů i rostlin v jezírku. Přidejte v takovém případě do jezírka přípravek TeichFit, který způsobí maximální neutralizaci účinných látek přípravku AlgoSol. Zamezte kontaktu nezředěného produktu s vodními rostlinami.

Číslo produktu
1000013410

Söll

Söll sortiment: