Söll odbourávač kalu ze dna jezírka

Varianta

1 kg
579,00 Kč / 1 kg
579,00 Kč
2,5 kg
459,60 Kč / 1 kg
1 149,00 Kč
5 kg
365,80 Kč / 1 kg
1 829,00 Kč

579,00 Kč

579,00 Kč / kg

Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-3 pracovní dny.
  • Doprava zdarma u objednávek nad 999,00 Kč

  • Snadná a bezpečná platba

  • Bezplatné vrácení zboží

Popis

V každém jezírku se časem vytvoří kal, např. v důsledku listí, odumřelých mikroorganismů, zbytků krmiva a rybích výkalů. Hromadění sedimentů představuje v přírodních vodách základní princip, neboť jak říká odborník, každá stojatá voda inklinuje k "zanášení". Jezírkový kal může vést k hnilobným procesům, voda se zakalí a začne nevábně zapáchat. Rovněž uvolňování sirovodíku (zápach po shnilých vejcích) je pro jezírko nebezpečné. Černý kal, který nepříjemně zapáchá a produkuje hnilobné plyny, je pro vaše jezírko tikající bombou.

Se Söll odbourávačem kalu zbavíte své zahradní jezírko kalu a usazenin, a to zcela jednoduše! Především zjara je Söll odbourávač kalu ideální alternativou mechanického odstraňování kalu, při kterém se sice odstraní sedimenty, ale zároveň se naruší vrstvení vody vzniklé v důsledku různých teplot. Zimou uvolněné fosfáty (v důsledku částečného organického odbourávání) se rozmístí po celém jezírku, což povede k mimořádně ranému a silnému růstu řas. Mechanické odstraňování kalu proto doporučujeme až na podzim.

Podrobnosti k výrobku:

Pro čisté jezírko

  • Dvojitý účinek proti jezírkovému kalu s čisticími bakteriemi a aktivním kyslíkem
  • Výrazně a dlouhodobě snižuje organické kalové usazeniny
  • Proti hnilobě a tvorbě škodlivých plynů
  • Váže fosfor, a zabraňuje tak vodnímu květu
  • Optimální pro biotopy
  • 500 g stačí na 10 000 litrů vody v jezírku

Účinek:

Jezírkový kal je z 80 procent tvořen organickými materiály a pouze z 20 % anorganickými látkami. Co do objemu jsou organické látky dokonce ještě významnější, neboť nasávají vodu jako houba, takže opravdu největší objemový podíl jezírkového kalu a sedimentů tvoří právě tyto organické sloučeniny. Jezírkový kal může být odbouráván bakteriemi,které spotřebovávají kyslík. V normálním sedimentu je však dostatek kyslíku k odbourávání jen na povrchu v hloubce několik málo milimetrů, ve větších hloubkách obsah kyslíku v kalu postupně klesá. Söll odbourávač kalu dodává do částí kalu chudých na kyslík aktivní kyslík společně se speciálními bakteriemi, a zajišťuje tak odbourávání organického podílu.

Číslo produktu
1000013310

Söll

Söll sortiment: