Kočičí misky a příslušenství pro krmení koček

Filtrovat
<
beaphar
Beco
CAT MATE
Catit
D&D
Designed by Lotte
District70
DUVO+
Europet Bernina
Innovative Pet Products
Lucky Kitty
Pioneer Pet
Replus
Simon's Cat
Sure Petcare
SureFlap
Trixie
Wolters Cat&Dog
ZooRoyal
antracit
benzín modrá
béžová
bílá
hnědá
modrá
pestrá
přírodní
růžová
tyrkysová
zelená
černá
šedá
žlutá
Dvojitá miska
Jednoduchá miska
Náhradní filtr
Podložky
Bambusové vlákno
Guma
Keramika
Kov
Nerezová ocel
Plast
Pravé dřevo
Silikát
Sklo
melamin
L
M
S
Aplikace
Protiskluzová vrstva
S detekcí čipem
S filtračním systémem
S krytem
hygienický
ideální pro velké a těžké kočky
lze plnit občerstvením
mit Wassernapf
s připojením
Likvidace zvláště šetrná k životnímu prostředí
Nehlučné
Nízká spotřeba
Pohlcující zápach / Pohlcuje zápach
Protiskluzové
Robustní a odolné
Tiché
Vhodné do myčky
Z přírodní surovin
steuerbar per WIFI/Smartphone
testováno na škodlivé látky

Kočičí miska - Pohodlí při krmení pro spokojené kočky

Nezáleží na tom, jak chutné je krmivo: Pokud není krmivo lákavě podáváno nebo kočičí miska divně páchne, vaše sametová tlapka pravděpodobně odmítne jíst. Zaschlé zbytky krmiva jsou stejně odpudivé jako nepříjemný zápach levného plastu. Zde se dozvíte, jaké vlastnosti by měla mít miska pro kočky a jak správně krmit svou kočku.

Co dělá misku pro kočky perfektní?

Hlavně, že kočka může dobře jíst z nádoby – že? Není to bohužel tak jednoduché, protože kočky jsou celkem vybíravé. Barva a vzor nehrají u misky pro kočky žádnou roli, záleží na jiných faktorech, zda vaše kočka krmivo zkonzumuje:

  • materiál,
  • velikost a tvar,
  • místo,
  • čistota.

Hygiena má nejvyšší prioritu, protože citlivý kočičí čumák je náročný. Zbytky oschlého krmiva z předchozího dne nebudou tolerovány. Proto je důležité misku pro kočky denně vypláchnout teplou vodou a pečlivě odstranit všechny zbytky. Tím se mimo jiné zabrání vzniku bakterií nebezpečných pro zdraví.

Náš tip: V závislosti na vlastnostech může být miska pro kočky umyta v myčce. Pokud chcete misku raději umýt ručně, stačí horká voda a běžný přípravek na mytí nádobí. Pokud potřebujete zajistit krmení na více dnů, je vhodné pořídit automatické krmítko pro kočky.

Jaký materiál se hodí na misku pro kočky?

Keramická miska pro kočky je vzhledem ke snadnému čištění a možnostech různě barevného provedení velice oblíbená. Vedle keramiky můžete zvolit misku pro kočky z kvalitní nerezové oceli nebo ze skla, protože ani tento materiál neabsorbuje vůni jídla.

Plastové misky pro kočky mohou absorbovat vůni jídla a nebo mohou mít samy nepříjemný zápach. Kromě toho se tento materiál snadno poškrábe, takže se v rýhách usazují drobné zbytky jídla, které musí být hygienicky vyčištěny. Obzvlášť u krmiva pro kočky BARF je to důležité, protože se čerstvé maso může snadno zkazit.

Ani příliš veliká, ani příliš malá – správná velikost misky pro kočky

Vibrissae, konce kočičích hmatových vousků, jsou extrémně citlivé a reagují na nejmenší dotek. Proto jsou moc malé nebo příliš hluboké misky pro kočky nepříjemné. Plochá miska pro kočku s okrajem vysokým maximálně 5 cm a průměrem alespoň 12 cm je ideální, aby hmatové vousky vašeho chlupáče při žraní nenarážely na okraj.

Pokud zpozorujete, že se vaše sametová tlapka krmí z misky tlapkou, je okraj pravděpodobně příliš vysoký. Je také možné, že vaše kočka přijímá krmivo pouze z prostřední části misky a nechává ho na okraji. Pokud se na vás dívá velkýma hladovýma kočičíma očima, pravděpodobně není miska ta správná. Pokud krmíte kočku granulemi, je vhodná dvojmiska pro kočky, aby vedle misky na granule byla i miska na vodu pro kočky.

Automatické krmítko pro kočky

Pracujete dlouhé směny nebo odjíždíte na víkend na chalupu bez vaší kočky? Dávkovač krmiva pro kočky bude správná volba. Automatický dávkovač krmiva pro kočky má dle typu několik skvělých funkcí. Slouží jako dávkovač granulí. Pokud máte rádi nové technologie, tak miska pro kočky na čip umožní krmení pouze pro vybranou kočku. Toto oceníte pokud máte doma více koček a některá potřebuje třeba z důvodu nemoci speciální krmivo a klasická dvojmiska by byla přístupná i pro další kočky v domácnosti.

Misky pro kočky v domácnosti

Misky pro kočky jsou trvalou součástí vaší domácnosti a stávají se tak bytovým doplňkem, který může ladit s ostatním vybavením bytu. Luxusní misky pro kočky jsou vyráběny z ušlechtilého nerezu, v kombinaci keramiky a dřeva nebo to můžou být vzhledově ultramoderní high tech chytré fontány pro kočky. Pokud máte rádi klasiku a kočky jsou členy vaší domácnosti, můžete si pořídit misky pro kočky se jménem.

Ideální místo na misku pro kočky

Prosvětlené, tiché místo se ideálně hodí pro místo na krmení. Je důležité řádně oddělit místo na krmení od místa na pití a záchoda pro kočky. Kočky se tak instinktivně chrání před možným znečištěním a bakteriemi. Také nábytek pro kočky a pelíšky pro kočky by neměly být umístěny v bezprostřední blízkosti, aby si vaše kočka mohla nerušeně odpočinout a aby od sebe byly všechny oblasti odděleny.

Je důležité poskytnout oddělené misky pro různé druhy krmiva: Protože granule pro kočky by v žádném případě neměly být ve stejné misce jako konzervy a kapsičky pro kočky – jak z chuťových, tak z hygienických důvodů. Granule mohou zůstat v misce klidně celý den, zatímco konzervy a kapsičky musí být odstraněny ihned po jídle. Pro zajištění rovnoměrného celodenního příjmu žrádla je vhodné dát k misce na granule dávkovač granulí pro kočky.

Tak se vám krmení s miskou pro kočky podaří nejlépe

Pro úspěšné krmení je pro kočky důležitý pravidelný rytmus – miska by proto měla stát stále na stejném místě. Pokud nejste pravidelně doma, je vhodné zvolit automatické krmítko. Misku umístěte na omyvatelnou podložku a kočce při žraní dopřejte dostatek klidu. V čistém prostředí spolu s lahodným jídlem se váš pokojový tygr zaručeně bude cítit pohodlně a děkuje vám předením.

Pítko pro kočky

Stejně jako je důležitý pravidelný příjem potravy, je nutné vaší kočce zajistit i pitný režim. Nejčastější je klasická miska na vodu pro kočky. Pokud ale chcete vaší kočce dopřát stálý příjem kvalitní vody, je dobrá varianta fontána na vodu pro kočky. Lepší fontána pro kočky nejen že zajistí, aby se stojatá voda nekazila, ale zajistí i její průběžné čištění o které se postará filtr do fontány pro kočky.

Obsluhu a údržbu zvládne každý a provoz je bezpečný. Domů i na cesty je ideální fontána pro kočky na baterie.

Pokud máte venkovního lovce, je důležité, aby měla kočka zaručený přístup k vodě i v mrazivých dnech a nocích. Pro zvládnutí tohoto období slouží vyhřívaná miska pro kočky.