Reflexní a bezpečnostní vesty pro psy

Filtrovat
<
Trixie

Viditelné vybavení pro psy jako základ bezpečí

Jakmile se setmí, váš pes je prakticky neviditelný pro rychle jedoucí auta, divokou zvěř a další číhající nebezpečí. Máte o svého psa při večerním venčení strach? Bojíte se, že by mohl vběhnout na silnici nebo že nad ním ztratíte kontrolu při procházkách ve tmě? Určitě jste takové pocity zažili a pokud hledáte řešení, jak jim předejít, jste na správném místě. Skvělou volbou pro zvýšení bezpečnosti vašeho psa je viditelné vybavení, které usnadní jeho rozpoznání za tmy, mlhy a v místech s velkým provozem. Můžete si vybrat ze široké nabídky produktů, mezi které patří například reflexní vodítka pro psy, svítící psí obojky, výstražné vesty pro psy nebo třeba různé LED přívěsky. Vůbec nejoblíbenější volbou mezi majiteli psů je reflexní vesta pro psa.

Reflexní vesta pro psy a její výhody

Někdy zkrátka reflexní obojek nestačí a pro zvýšení bezpečnosti vašeho mazlíčka je nutné zvolit viditelnější doplněk. Reflexní vesta pro psa představuj jeden z nejlepších produktů v rámci zvýšení bezpečnosti psů. Proč tomu tak je? Pojďme se podívat na konkrétní výhody.

Profesionální zpracování

Kvalitní reflexní vesta na psa se vyrábí z lehkého materiálu a anatomicky tak, aby držela tvar, byla pohodlna a neomezovala psa v pohybu. Také je nastavitelná a snadno se nasazuje, většinou pomocí suchého zipu nebo přezky. Před vycházkou tedy stačí vestu pejskovi nasadit a po návratu opět jednoduše sundat.

Bezpečnostní vesta pro psy je vyrobena v jasných a vysoce viditelných barvách jako je například žlutá. Reflexní prvky mohou být různé. Často se používá motiv tlapky, vykřičník a samozřejmě běžné reflexní lemování po obvodu vesty.

Maximální viditelnost

Maximální viditelnost zaručí zejména velká plocha výrazné barvy s reflexním lemováním, díky které bude váš pes viditelný z několik úhlů pohledu. Můžeme tedy hovořit o bezpečnosti, pokud svému psovi připnete na obojek LED přívěsek? Samozřejmě, že se může jednat o doplněk, který určitým způsobem přispěje ke zvýšení bezpečnosti vašeho psa. Určitě ale nelze hovořit o nejvyšší bezpečnosti. Takový přívěsek pro psa nemusí být zrovna při dopadu světel z auta dobře vidět.

Při použití psí reflexní vesty tedy zajistíte maximální viditelnost a zároveň zde nehrozí, že by jí váš pes mohl snadno ztratit.

Široké spektrum využití

Reflexní vesta pro psa je ideální pro použití v oblastech silničního provozu. Jak jsme již zmínili, jedná se o velkou reflexní plochu, proto se lze spolehnout na viditelnost při dopadu světel z auta nebo lampy. V případě, že by váš pes s reflexní vestou vběhnul do silnice, bude mít řidič více času na reakci.

Pokud se rozhodnete vyrazit s baterkou na večerní venčení do přírody, tak psí vestu snadno rozpoznáte a při volném pobíhání vašeho psa nad ním neztratíte kontrolu. Navíc vestu často lehce nasadíte i na psí bundu, pokud ta nemá reflexní prvky, nebo i na jiný psí obleček. Váš pes tak bude v teple a ještě bude vidět.

Každopádně i v oblastech s pouličním osvětlením se doporučuje používat reflexní odrazky jak pro sebe, tak pro psa.