Krmivo pro psy

Filtrovat
<
8in1
Acana
AdVENTuROS
alpha spirit
animonda
animonda GranCarno
animonda Integra Protect
animonda vom Feinsten
beaphar
Beeztees
Belcando
Beneful
BEWI DOG
bogadent
Bosch
Bosch Heimat
Bozita
Brit
Brit Care
Brit Fresh
BugBell
Carnilove
cdVet
Cesar
Chewies
Christopherus
Crave
Defu
Dentalife
Dog's Love
Dogs'n Tiger
Dogz Finefood
Dokas
DUVO+
Edgard & Cooper
Escapure
Farmina
Fleischeslust
Frolic
Gimdog
Goood
Granatapet
Grau
Green Petfood
Greenies
Happy Dog
Hardys
ja
Josera
JosiDog
Karlie
Keksdieb
Landfleisch Pur
Liebesgut
Loy's
MAC's Dog
Mascota
MjAMjAM
MOON Ranger
NIVOBA
Orijen
Pedigree
Perfect Fit
Pets Nature
Primox
Pro Plan
Pure Nature
PURUS
Rinti
Royal Canin
SnackOMio
STRAYZ
Terra Canis
The Goodstuff
Trixie
Tundra
Vitakraft
Vollmer's
Whimzees
Wolfsblut
WOW!
Yummeez
ZooRoyal
ZooRoyal Charlys Naturkost
ZooRoyal Individual Care
ZooRoyal Schatzkiste
Játra
Bažant
Buvol
Drůbeží
Hmyz
Hovězí
Husa
Jehněčí
Jelen
Kachna
Kančí
Klokan
Koza
Krocan / krůta
Králičí
Kuřecí
Křepelka
Kůň
Losos
Mořské plody
Pstruh
Pštros
Ryba
Skopové
Slaneček
Sob
Sumec
Telecí
Treska
Uzený úhoř
Vepřové
Vnitřnosti
Zajíc
Zvěřina
krevety
smíšený protein
tuna
Chov těhotenství
Dospělý
Junior
Senior
Vše
Štěně
100% vyrobeno v Německu
Bez aromatických látek
Bez barviv
Bez cukru
Bez konzervačních prostředků
Bez laktózy
Bez lepku
Bez přidaného cukru
Bez přídavku aromat
Bez pšenice
Bez sóji
Bez umělých aromat
Bez umělých zvýrazňovačů chuti
Bio
Biotin
Bohaté na bílkoviny
Citlivý
Jen 3,5% podíl tuku
Kvalitní potraviny
Lisované za studena
Monoprotein
Přírodní
S L-karnitinem
S nízkým obsahem kalorií
S omega 3 a 6 mastnými kyselinami
S vitaminem A
S vitaminem D3
S vitaminem E
S vitaminy A, D3 + E
S vitaminy D3 + E
Se sníženým obsahem bílkovin
Snížený obsah tuku
Soft & halbfeucht
Taurin
Vegan
Vegetariánský
Vitalita a vitaminy
Vysoký podíl masa
Vyvinuto ve spolupráci se zvěrolékaři
Vyvážený poměr vápníku a fosforu
bez přidané pšenice
bez přídavku obilovin
gemischt
nur 3% Fettanteil
ohne Gentechnik
pflanzlich
tierisch
von Tierärzten geprüft
Alergici
Citlivé zažívání
Cukrovka
Cvičení
Dieta
Imunitní a obranný systém
Kastrován / sterilizována
Klouby
Kosti a chrupavky
Kůže a srst
Ledviny
Lehký
Látková výměna
Mléko pro štěňata
Nadváha
Outdoor
Podporující trávení
Proti chomáčům ze srsti
Proti ledvinovým kamenům
Protistresové
Péče o zuby
Sport a aktivita
Srdce a krevní oběh
Trávicí komplex
Tvorba svalů
Těhotenství a odchov
Vysoká akceptace
citlivosti
Ústní hygiena
Žaludek a trávení

Krmivo pro psy: všechny důležité živiny pro vašeho mazlíčka

V průběhu psího života se páníčci vždy potýkají s problémem, jaké krmivo by měli svému mazlíčkovi podávat. Výběr závisí na fázi života, nesnášenlivosti, úrovni aktivity a plemeni: má to být suché nebo mokré krmivo? Do jakého věku by se mělo co podávat? Naše tipy vám pomohou vybrat správný výrobek.

Výběr vhodné potravy pro psy

Výběr druhů krmiva pro psy se v posledních letech velmi rozrostl. S rozmanitostí stoupá nejistota, zda skutečně podáváte to nejlepší krmivo pro psy, které vašeho psa zásobuje všemi živinami, které pes potřebuje. Při správném výběru hrají roli zejména tyto faktory:

  • Konzistence: granule, konzervy a kapsičky nebo BARF?
  • Věk: štěně, junior, dospělý nebo senior?
  • Parametry: hmotnost, velikost a aktivita vašeho psa
  • Intolerance
  • Cena a kvalita

Syrové, suché nebo z konzervy – jaké druhy krmiva pro psy existují?

Obecně rozlišujeme mezi granulemi a konzervami s kapsičkami, které poskytují různé výhody.

Granule, tedy suché krmivo pro psy, mají malý podíl vlhkosti 3 až 10 % a měly by mít minimálně 18 % hrubé bílkoviny. Toto psí krmivo poskytuje následující výhody: Posilují se žvýkací svaly díky intenzivnímu žvýkání, otírá se zubní povlak a předchází se problémům s trávením. Protože psí granule v žaludku nabobtnají, je pes rychleji nasycen, což může vést ke snížení hmotnosti.

Náš tip: Granule se skvěle hodí jako odměna v hračce pro psy. Z interaktivní hračky pro psy bude váš pes mít opravdovou radost a může formou hry trénovat svoji duševní kondici.

Konzervy a kapsičky (mokré krmivo) mají více než 80 % vlhkosti a vyšší podíl masa než granule. Jen zřídka jsou určeny jako základní krmivo, hodí se spíše jako doplňkové krmivo k barfování nebo vlastnímu vaření.

Náš tip: Při krmení konzervami a kapsičkami je užitečné používat produkty pro péči o zuby pro psy, které odstraňují zbytky krmiva a usazený plak.

BARF a mražené krmivo – Barf je anglická zkratka pro biologicky druhově přizpůsobenou syrovou stravu. Sestává ze syrového masa a syrové zeleniny. Velký výběr kvalitního masa nabízíme jako mražené krmivo a také ovoce, zeleninu a minerální doplňky obdržíte v praktickém balení v různých variantách.

Z naší nabídky mnoha značek si můžete vybrat:

Krmivo pro psy při nemoci, intoleranci a alergii

Potrava pro psy má nejen dobře chutnat, ale také podporovat zdraví vašeho psa. Nabízíme velký sortiment dietní stravy, která má podpůrné účinky při nedostatečné činnosti ledvin a srdce, artróze, diabetu nebo alergiích. Toto krmivo pro psy se vyznačuje speciálním složením obsažených látek v závislosti na klinickém obrazu. Určité maso se hodí při některých chorobách více než při jiných. Ledvinová dieta pro psy například obsahuje méně bílkovin než běžné krmivo. Dietní krmivo pro psy je nabízeno ve formě granulí i konzerv s různými příchutěmi.

Jaké je nejlepší psí krmivo, pokud má váš pes alergii, intoleranci nebo nařízenou speciální dietu? Veterinární lékař vám na základě vyšetření může doporučit například specifické krmivo pro psy seniory, krmivo pro kastrované psy, krmivo pro psy s citlivým žaludkem, krmivo pro psy s nadváhou, nebo také doplňkové krmivo a vitamíny pro psy.

Rozpoznejte kvalitní krmivo pro psy – na co byste měli dát pozor

Při výběru kvalitní potravy pro psy je nezbytné si pročíst seznam přísad. Složení vám poskytne vodítko při posuzování kvality:

  • podíl masa versus rostlinné bílkoviny
  • kvalita bílkovin
  • přídatné látky
  • přísady

Krmivo pro psy je tím kvalitnější, čím méně přídatných látek, barviv a konzervantů obsahuje. Indikátorem kvality je také obsah masa. Údaje jako „vedlejší živočišné produkty“ nebo „masokostní moučka“ upozorňují na spíše nedoporučovanou kvalitu masa.

České krmivo pro psy Carnilove patří právě mezi superprémiové krmivo pro psy s vysokým obsahem masa a zároveň díky vyváženému složení je vhodné i pro citlivější psy. 

Krmivo pro psa pro každou fázi života

Mladí psi mají jinou potřebu živin než senioři. Krmivo pro štěňata se podává až do dosažení věku 18 měsíců a obsahuje zvýšené množství bílkovin, minerálních látek a živin. Protože obzvláště štěňata musí pravidelně pít čistou vodu, je pro ně ideální fontána pro psy. Pro ochranu podlahy před slinami a zbytky krmiva je užitečná podložka pod misku pro psa.

Mezi 8. a 18. měsícem života dostávají psi krmivo pro dospělé psy. Dosáhne-li pes dovršením osmi let seniorského věku, klesá jeho potřeba energie, ubývá svalová hmota, roste podíl tělesného tuku. Kvalitní krmivo pro psy seniory má proto menší energetické hodnoty a podíly tuku. 

V naší nabídce si vyberete to nejlepší krmivo pro psa podle jeho věku a potřeb - krmivo pro štěňata, krmivo pro psy juniory (mladé psy) a pro dospělé psy, nebo krmivo pro staré psy. Při výběru dbejte na to, aby psí granule nebo konzervy a kapsičky byly vhodné pro plemeno vašeho pejska. Krmivo pro malé psy může mít jiné složení a jinou formu než krmivo pro velké psy. Například velikost granulek v krmivu pro malá plemena by měla být menší než pro velká plemena.

Doporučení ke krmení pro krmivo pro psy podle věku

V závislosti na fázi života dostává váš mazlíček různé množství krmiva pro psy s různou frekvencí krmení. Štěňata do dosažení věku 18 měsíců dostávají krmivo pro psy zpravidla třikrát až čtyřikrát denně. Jakmile štěňata dosáhnou juniorského věku, měli byste jim do věku šesti měsíců naplnit misku na žrádlo třikrát denně.

Od šestého měsíce věku můžete dávky krmiva pomalu snížit na dvě porce denně. Tento turnus zůstane zachován až do seniorského věku.

Množství krmiva pro psa byste měli přizpůsobit především velikosti a věku, ale také míře pohybu: Pro dospělého psa můžete počítat s krmivem pro psy v množství 2–4 % tělesné hmotnosti. Pes o hmotnosti 40 kg by proto měl zkonzumovat 800 až 1 600 g krmiva za den – vždy podle úrovně aktivity.

Stálé doby krmení pomáhají vašemu psovi zvyknout si na zdravý rytmus přijímání potravy. Speciální automatické krmítko pro psy pomáhá upevnit rytmus.

Zásobování bílkovinami pro zdravé psy se správnou výživou pro psy

Pro zdravé psy je stěžejní zásobování kvalitními bílkovinami. Přijímá-li váš čtyřnohý mazlíček příliš málo bílkovin, objeví se známky nedostatku jako například matná srst, úbytek hmotnosti nebo nechuť k jídlu. Ale i nadměrné zásobování by mohlo být problematické a způsobit řídkou stolici, problémy s ledvinami a pokles výkonnosti. Proto je důležité podívat se přesně na obsah hrubé bílkoviny v krmivu pro psy. Pes s normálním vytížením by měl přijímat cca 20 až 30 % kvalitních bílkovin za den. Proto byste měli precizně prostudovat seznam přísad a zjistit, z čeho se skládají bílkoviny v potravě pro psy.

Přesné dávkování krmiva pro psy je nutné stanovit pro každého psa individuálně, ale platí základní pravidlo: Malé rasy potřebují cca 4 g hrubých bílkovin na jeden kg hmotnosti, u velkých ras jsou to cca 2 g na jeden kg. Vlastní obsah masa přitom nemusí být vždy kritériem pro vysoký obsah bílkovin. Bílkoviny obsahují také rostlinné složky jako například ovesné vločky nebo rýže. Obecně platí, že podíl bílkovin z masa by měl být vyšší než z rostlinných složek.

Prémiová krmiva pro psy mívají vyšší podíl bílkovin právě z masa, proto bývají i dražší. Naopak levné krmivo pro psy většinou obsahuje větší podíl obilovin. Ale i mezi levnějšími krmivy můžete vybrat kvalitní krmiva pro psy, která obsahují dostatečný podíl živočišných složek. Konkrétní údaje o obsahu jednotlivých složek naleznete vždy na obale psích granulí, konzerv a kapsiček.

Uchovávání krmiva pro psy

Konzervy a kapsičky pro psy se kvůli svému vysokému podílu vlhkosti zkazí rychleji než granule pro psy. Při pokojové teplotě se ve zvýšené míře množí bakterie a plísně. Otevřenou konzervu nebo kapsičku byste měli skladovat v lednici a spotřebovat do dvou dnů. Také psí granule uchovávejte v temnu a chladu. Je-li sáček granulí otevřený, měli byste granule spotřebovat do šesti týdnů.

Otevřené krmivo pro psy můžete také zamrazit: Důležité je, abyste krmivo nechali následně zcela roztát a ohřát na pokojovou teplotu, abyste chránili citlivý žaludek psa.

Náš závěr – krmivo pro psy pro každou potřebu

Výživa vašeho psa není díky rozmanité nabídce krmiva pro psy nijak složitá. Téměř pro jakékoli preference a přesvědčení existuje vhodná strava se správnými přísadami. Je důležité, aby kompletní krmivo pro psy bylo individuálně přizpůsobeno pro vašeho psa Zajistěte si proto přehled o složení, obsahu bílkovin a přídatných látkách.

Ať už se jedná o krmivo pro štěňata, krmivo pro psy juniory, krmivo pro dospělé psy nebo krmivo pro psy seniory, nabízíme velký výběr nejrůznějších značek a produktů psích chovatelských potřeb a krmiv, které můžete objevovat společně s vaším čtyřnohým přítelem.