Toalety pro psy

Filtrovat
<
Trixie

Psí záchod - absorpční podložky pro psy

Když do rodiny přijde štěně, často ještě neumí vykonávat svoji potřebu venku. Je to však nejdůležitější bod pro pohodové soužití. Proto byste měli k trénování venčení od začátku správně přistupovat. Štěně se to často naučí samo od sebe, na začátku však přitom ještě potřebuje vaši podporu. Toaletní podložky pro štěňata jsou pro to ideálním pomocníkem.

Ideální pro trénink je chodit se štěnětem čtvrt hodiny po krmení ven: plný žaludek nejvíce tlačí na močový měchýř. Jakmile pejsek vykoná svou potřebu, je nutné ho nadšeně pochválit. Štěňátko se tak učí, že je správné nechodit na záchod v bytě, ale venku. Jste-li doma, když štěně hodlá vykonat potřebu v bytě, měli byste tento úkon přerušit se slovem fuj, vynést štěně ven a tam rovněž počkat, až se vyvenčí; potom ho nezapomeňte pochválit. Objevíte-li nehodu až později, dodatečné potrestání nic neřeší: pejsek si neumí už po několika minutách spojit svoji chybu s pokáráním. Abyste předešli složitému uklízení v případě nehody, používejte absorpční pratelné podložky pro psy, které můžete používat opakovaně.

Pro trénink štěňat máme v nabídce výcvikových pomůcek pro psy také vhodné příslušenství, jako jsou pamlskovníky a klikry, se kterými bude výcvik štěněte o to jednodušší.

Obecně se nácvik daří docela dobře, ale pro obtížnější případy nabízíme pár pomůcek k tréninku štěněte na záchod. Přesvědčte se o tom a vyzkoušejte podložku pro nácvik vykonání potřeby v podobě pleny pro psy na zem, nebo toaletu pro štěňata. Toaleta pro psy má vyvýšené okraje a můžete na ní umístit savé podložky pro štěňata, takže vše zůstane na jednom místě. Psí toaleta velká, na kterou umístíte inkontinenční podložky pro psy, se hodí i pro větší staré psy, kteří už mají problém moč udržet a potřebují chodit často a zároveň nezvládnou doběhnout ven.