Péče o tlapky kočky

Filtrovat
<
Trixie
Krém
Nůžky
Sprej
Guma
Kov
Plast

Péče o kočičí tlapky pro spokojenou chůzi

V ideálním případě nevyžadují kočky žádnou speciální péči o tlapky, neboť pečují o zdraví polštářků a drápků samy. Broušením drápků o škrabací strom dochází k zatěžování drápků i u domácích koček, polštářky se pravidelným čištěním udržují měkké a pružné. U většiny koček stačí tato samostatná péče o tlapky, aby byla zaručeno zdraví tlapek, existují ale i micky, u kterých je péče o tlapky naprosto nezbytná.

To se může stát například v případě, když máte kočku, která chodí ven a pohybuje se hodně na drsném podkladu, jako je beton. Tlapky mohou popraskat a poškozují se o kamínky, střepy nebo tvrdé části rostlin. V takových případech se vyplatí zvýšená péče o tlapky, například použitím zklidňujících sprejů nebo ošetřujících olejů. Vhodná je také mast na tlapky, a chybu neuděláte ani s krémem na tlapky pro kočky. 

Ideální je, když začnete kočku již v mládí na péči o tlapky zvykat. Při tomto nácviku můžete zpočátku jen simulovat vtírání krému do polštářků a kotě vždy dostatečně odměnit kočičími pamlsky, aby proces zůstal vždy trochu pozitivní.