Péče o uši kočky

Filtrovat
<
beaphar
Kapky
Podložky
Reinigung
hygienický

Přípravky pro čištění uší u koček

I čištění uší patří u mnoha koček k pravidelné rutině. Zvláště u koček, které mají dlouhou srst, může docházet kvůli nedostatečnému provzdušnění ke vzniku vlhkého klimatu, které podporuje růst bakterií. I zvýšená tvorba ušního mazu nebo výskyt ušního svrabu může být důvodem péče o uši kočky ze strany chovatele.

V závislosti na kočce se může stát, že se vám jako majiteli vůbec nepodaří provádět doma péči o uši, protože se vaše kočka vehementně brání. V tomto případě je nutná návštěva veterináře, aby uši vyčistil. Když ale máte trpělivou a mírnou micku, můžete se i sami pokusit odstranit přebytečný ušní maz. Jak čistit kočce uši? Na čištění uší kočky postačí obyčejné kosmetické ubrousky nebo vata. V žádném případě by se neměly k péči o uši používat vatové tyčinky, neboť u nich je příliš vysoké riziko zranění. 

Pro náročnější případy jsou k dostání také speciální přípravky na čištění uší pro kočky –⁠ masti nebo kapky, které se dávají do uší. Ty rozpouštějí nečistoty, ke kterým se nelze při péči o uši dostat prsty. Když kočka později třese hlavou, odstraňuje si sama čisticí prostředek k péči o uši ze zvukovodu. V naší nabídce najdete kvalitní péči o kočičí uši značky beaphar.

Pokud by byl z ucha vašeho miláčka cítit nepříjemný pach nebo se objevují při péči o uši černé zbytky, může se jednat o ušní svrab nebo zánět ucha: V takovém případě bezpodmínečně navštivte veterináře, který zná správné přípravky k péči o uši kočky.