Vitamíny a minerály

Vlastnosti
Značky
  •  

Stejně jako ostatní zvířata potřebují i malá zvířata v závislosti na jejich stravě a druhu dodatečné živiny, které jim dodají nezbytné vitamíny a minerály ve formě výživových doplňků. Protože však nadměrná zásoba vitaminů a minerálů není zdravá, měli byste se nejprve dostatečně informovat a prohlédnout si složky krmiva, které běžně používáte, z hlediska obsahu vitamínů a minerálů.

Malá zvířata jsou v závislosti na jejich druhu obzvlášť citlivá zvířata, co se týče jejich potravy. Proto je důležité je neustále zásobovat potřebnými vitamíny a minerály. V závislosti na tom, zda vlastníte výlučně býložravce nebo zvíře, které konzumuje i živočišné bílkoviny, musíte doplnit běžné krmivo o další vitamíny a minerály, abyste pokryli jeho potřeby živin.

Dostatečné zásobování vitamíny a minerály pomáhá předcházet onemocnění. Nedostatek vápníku může například způsobit poruchu růstu kostí vašeho zvířete. Proto byste měli od samého začátku pomocí správného krmiva zajistit, aby byl váš mazlíček vždy zásoben všemi potřebnými vitamíny a minerály, a mohl s vámi sdílet dlouhý a zdravý život, který ho čeká.