Zaregistrujte se a získejte spoustu zákaznických výhod!
Chcete změnit svému čtyřnohému parťákovi krmivo? Pak si přečtěte, jak to udělat, aby si váš pes na nové krmivo bez problému zvykl.
Někteří psi nemají s okamžitou změnou krmiva téměř žádné problémy. A to i v momentě, kdy se jejich strava změní ze dne na den. Velmi ale záleží na tom, zda jsou si obě krmiva podobná, nebo jestli se výrazně liší například složením nebo vlhkostí. Opatrní byste měli být například při přechodu ze suchého na mokré krmivo a naopak.
Stejně tak je důležité dávat pozor v případě, pokud máte doma psa s citlivým trávením. Náhlá změna krmiva by vašemu chlupáčovi totiž mohla způsobit velké zažívací potíže.
Než se rozhodnete krmivo změnit, ujistěte se, že složení nového krmiva je srovnatelné se složením toho původního. Často je to však těžké posoudit. Proto vždy doporučujeme, abyste psovi krmivo měnili postupně.
Nejlepším způsobem je smíchat nové krmivo s původním. Na začátku je dobré namixovat jednu čtvrtinu nového krmiva a tři čtvrtiny krmiva, které chcete změnit. Každé dva dny postupně zvyšujte množství nového krmiva o čtvrtinu, a zároveň vždy o čtvrtinu ubírejte množství původního krmiva. Pes tak přejde na nové krmivo už za šest dnů. Sedmý den už dejte chlupáčovi do misky pouze nové krmivo.
Pokud má váš pes se změnou krmiva potíže, prodlužte fázi přechodu na nové krmivo o několik dnů. Během toho můžete chlupáčovi vždy přimíchat malé množství nového krmiva do obvyklé porce.
S většími problémy se pravděpodobně setkáte v momentě, kdy budete chtít psovi změnit krmivo z mokrého na suché, nebo naopak. Důvod je jasný. Čtyřnohý parťák získává vodu z mokrého krmiva, díky tomu tak lépe tráví. Podobného účinku však docílíte také přidáním misky s čistou vodou k suchému krmivu.
Mějte však na paměti, že složení suchého a mokrého krmiva se často nezanedbatelně liší. Pokud se tedy rozhodnete měnit mokré krmivo za suché, nebo naopak, přecházejte na nové krmivo alespoň dva týdny. Pes tak bude mít dostatek času se na změnu připravit.