Filtry do terária

Akvaterárium nebo speciálně palidarum se od jiných terárií liší tím, že zahrnuje menší či větší vodní plochu. Proto je vhodné pro zvířata, u nichž voda tvoří přirozenou součást životního prostoru, například pro želvy či určité druhy žab. Jelikož tato terária s sebou přináší zvláštní požadavky, které u běžných terárií chybí, je zapotřebí i zvláštní filtrační technologie.

Filtr do terária zde plní úplně stejný účel jako filtr v akváriích: Čistí vodu a zabraňují jejímu zkažení: K takovém zkažení dochází v případě absence či dlouhodobého narušení ekologické rovnováhy: Většinou panuje nadměrné zásobení živinami, tvoří se řasy a výsledkem jsou škodlivé hodnoty vody. Absence filtru v teráriu je tedy přinejmenším škodlivá a v mimořádných případech může vést dokonce ke smrti obyvatel terária. Proto je vhodné své terárium již na počátku vybavit vhodným filtrem do terária.

Naše filtry pochází od renomovaných výrobců, jako jsou například Eheim a Exo Terra, a jsou přizpůsobeny zvláštnostem akvaterária. Vysoce kvalitní materiály, promyšlená filtrační technologie a ideální pracovní výkon: Filtr se přece jen umísťuje přímo do terária, kde má pokud možno dlouho a spolehlivě fungovat. Vedle vynikajících filtrů do terária u nás najdete i vhodné filtrační materiály.