Bezpečnostní pásy pro psy

Vlastnosti
Značky
  •  

Naši psi by měli mít pohodlí a měli by být v bezpečí, pokud s nimi cestujeme autem. V této souvislosti je však nutné zohlednit několik věcí. Důležité příslušenství je nezbytné k tomu, aby bylo společné cestování autem z dlouhodobého hlediska maximálně příjemné pro oba – psa i páníčka. Důležitým příslušenstvím pro bezpečnou cestu je bezpečnostní pás a vhodný adaptér.

Pokud váš pes sedí při cestování autem na zadním sedadle nebo vpředu na sedadle spolujezdce, musí být stejně jako všichni ostatní cestující připoután bezpečnostním pásem a vhodným adaptérem. Tak zajistíte, aby se nemohl během jízdy pohybovat ve voze a aby během jízdy seděl na jednom místě. Nejdůležitějším bodem u bezpečnostního pásu a adaptéru je ovšem to, že při prudkém zabrzdění nebo ještě v horším případě při nehodě nebude vymrštěn nekontrolovaně vpřed: Ze stejného důvodu se ve voze pro vlastní bezpečí připoutáváme i my: Proto je bezpečnostní pás a adaptér při cestování autem tak důležitý.

Při výběru bezpečnostního pásu a adaptéru vám nabízíme nejrůznější modely, které se liší délkou, vlastnostmi a kompatibilitou s určitými značkami vozů. Důležité je, aby byl bezpečnostní pás zajištěný za vhodný postroj; obojek v tomto případě nestačí a může vést ke smrtelným úrazům. Je nutné dbát i na to, že adaptér můžete ve voze používat v závislosti na modelu.