Klasická vodítka pro psy

Filtrovat
<
Hunter
Trixie
hnědá
modrá
černá
červená
Klasické vodítko
Přepínací vodítko
Kůže
Neoprén
Nylon
Plast
Polyester
Umělá kůže
Robustní a odolné
Vyrobeno v Německu
nastavitelný
podšívka

Klasika v každodenním životě psů: vodítko

Každý majitel psa jej používá několikrát denně: vodítko. Je stejně důležité jako obojek, je nepostradatelné v každodenním životě psa. Při výběru správného vodítka většinou záleží na vzhledu, ale je toho víc, co je třeba zvážit: správná délka a materiál zpříjemní venčení psa. Na následujících řádcích se dozvíte, čím se vodítko vyznačuje a jaké máte při výběru možnosti.

Vodítko: pomůcka odzkoušená staletími

Věda zatím nedokázala přesně určit, jak dlouho jsou psi nejlepším přítelem člověka. Nejstarší vyobrazení psů na vodítku jsou stará více než 9 000 let a již tehdy lidé hledali způsoby, jak psy udržet u sebe pomocí vodítka. Není to tedy jen od včerejška, co je vodítko pro psy nejoblíbenější a nejběžnější pomůckou.

Konstrukce vodítka: Důmyslná jednoduchost

V podstatě se vodítko skládá z pružného, neklouzavého a pevného materiálu, ke kterému jsou v pravidelných intervalech připevněny karabiny a kroužky. Díky tomu je délka vodítka pro psa variabilní. Na jeden konec lze připevnit postroj nebo obojek pro psa a na druhém konci lze vytvořit praktické poutko pro držení v ruce.

Náš tip: V závislosti na délce vodítka můžete smyčku nastavit i tak, abyste si ji mohli při venčení omotat kolem horní části těla.

Jak dlouhé by mělo být vodítko?

Délka vodítka závisí především na tom, jak chcete vodítko používat. Vodítka jsou zpravidla dlouhá od 100 cm do 300 cm a lze je použít mnoha způsoby. Krátké vodítko je vhodné pro rychlé procházky kolem bloku nebo pro situace, kdy potřebujete mít svého společníka bezpečně pod kontrolou. Dlouhé vodítko se doporučuje pro delší procházky nebo výcvik psa. Obecně platí, že vodítka dlouhá tři metry jsou praktická všestranná vodítka pro každodenní použití.

Náš tip: Abyste minimalizovali riziko zranění, neměl by váš mazlíček běhat na vodítku s házecími hračkami nebo míčkem pro psa.

Plst, kůže a další: materiály vodítek

Klasické vodítko je vyrobeno z robustní kůže, ale postupem času se prosadily i jiné materiály:

  • Nylon
  • Biothan
  • Kov
  • Plst

Klasické kožené vodítko je odolné proti roztržení, trvanlivé a hladce opracované. Pravidelná péče o kožené vodítko je stejně důležitá jako péče o psa nebo o srst, aby byl jeho povrch pěkný a měkký. Mnoho vodítek je vyrobeno z odolného nylonu. Díky zabudovanému reflexnímu vláknu nebo pogumovanému povrchu se zvyšuje bezpečnost při venčení psa.

Biothan je imitace kůže, která je voděodolná, pružná, odolná vůči UV záření a antimikrobiální. Přestože je o něco tužší než kůže, dobře se drží v ruce. Plstěná vodítka jsou úžasně lehká a měkká. Stejně jako biothan jsou částečně vodoodpudivé. Tento přírodní produkt je také mimořádně odolný proti roztržení a stejně jako nylon a biothan je k dispozici v různých provedeních a barvách.

Náš tip: Pokud se vaše nylonové, biothanové nebo plstěné vodítko velmi zašpiní, jednoduše ho vyperte v pračce při teplotě 30 °C.

Existují alternativy ke klasickému vodítku?

Samozřejmě, že kromě oblíbeného vodítka najdete v naší nabídce i další vodítka pro psy, která můžete používat alternativně v každodenním životě:

Které vodítko je potřeba, závisí na účelu. Není špatné mít v domě stopovací nebo samonavíjecí vodítko. Ať už v psím parku nebo na procházce - s dlouhými vodítky o délce až 20 m umožníte i štěňatům nebo bojácným psům větší volnost pohybu.

Praktická vodítka pro retrívry nebo vodítka na uvolnění s integrovaným obojkem se používají například pro agility nebo pro lovecké a záchranářské psy, protože nehrozí nebezpečí poranění od obojku.

Na vodítku, připraven, start

Pamlsky a sáčky na psí exkrementy jsou uloženy v tašce a váš pes spokojeně čeká na nadcházející procházku. Nyní stačí nasadit obojek a vodítko a můžete vyrazit. V závislosti na cíli cesty si můžete vybrat různé typy vodítek: Pokud se chystáte jen na krátkou procházku nebo jste ve městě, je vhodné praktické krátké vodítko. Pokud plánujete dlouhou procházku v lese, doporučuje se vodítko delší než tři metry. V našem internetovém obchodě naleznete vhodné vodítko pro všechny případy, spolu s dalšími zajímavými doplňky, jako jsou oblečky pro psy nebo hračky pro psy.