Dennerle Nano rohový filtr pro mini akvária 10–40 l

Číslo produktu: 1000010856

Dennerle rohový nano filtr pro mini akvária – filtrace pro čistou, zdravou vodu. Nezatěžuje rostliny.

499,00 Kč

plus poštovné

Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-3 pracovní dny.
Klasifikace nebezpečnosti
N
Typ vody
Sladká voda
Zvláštnosti
Tiché
Značka
Dennerle
Použití
Čirost vody
Výkon (W)
2
Dopravní množství (l/h)
150 l/h
Aktionsnummer
5990

Návod na obsluhu – Dennerle Nano rohový filtr pro mini akvária 1_pdf_icon_large.png

V každém akváriu by měla pomalu, avšak neustále proudit voda. Totéž platí pro nano akvária s krevetami. Tento proud vody se stará o to, aby se živiny a kyslík rozmístily po celé nádržce, tedy aby nezůstaly pouze v místě krmení nebo v bezprostředním okolí ventilátoru. Přitom je třeba dbát na to, aby se v akváriích, která obsahují hodně rostlin a málo krevet, produkovalo dostatečné množství kyslíku. Jinak to vypadá v nádržkách, které mají více zvířat a zároveň méně rostlin. Do nich musí být dodatečný kyslík dodáván pohybem vodní hladiny.

Pro vytvoření takového proudění vody je rozhodující průtok filtru. V takových akváriích tedy platí: Tak hodně, jak je nutné, tak málo, jak je možné. Na místě jsou zde rohové filtry, u nichž se požadovaný průtok vody plynule reguluje a výtok filtru lze pootočit o 90°. To nabízí Dennerle nano rohový filtr, který s průtočným výkonem maximálně 150 l/h zajišťuje dostatečný pohyb vody v akváriích o objemu 10–40 l. Má velice tichý chod a se spotřebou energie 2 W je energeticky úsporný. Do akvária s krevetami se rohový filtr dobře hodí díky úzkým nasávacím otvorům, které larvy krevet a ráčků chrání před nasátím.

Čištění tohoto filtru je hračka: Filtr jednoduše uchopte za výtokovou trubici a táhněte směrem dopředu. Zadní část krytu filtru zůstane v akváriu. Náplň filtru vymyjte v čistém kbelíku naplněném akvarijní vodou, abyste nepoškodili užitečné filtrační bakterie.

Podrobnosti produktu:

  • výkonný, tichý, kompaktní
  • velký povrch pro bakterie ve filtru
  • bezpečný pro krevetky a raky
  • pro akvária od 10 do 40 litrů
  • příkon 2 W
  • výkon čerpadla max. 150 l/h – plynulé nastavení
  • Výtok filtru otočný o 90°

Technické údaje

  • Příkon 2 W
  • výkon čerpadla max. 150 l/h – plynulé nastavení