Péče o uši psa

Filtrovat
<
beaphar
bogacare
Canosept
Trixie
Kapky
Podložky
Tekutina
Bambusové vlákno
Polyester
Reinigung
chlazení
hygienický

Čištění uší u psů

Také péče o uši a čištění uší psa patří u celé řady psů k pravidelné rutině komplexní péče o psa. Především u psů, kteří mají dlouhou srst, může z důvodu nedostatečné ventilace docházet k rozvoji vlhkého prostředí, které podporuje růst bakterií. Také zvýšená produkce ušního mazu nebo napadení ušním svrabem může vyžadovat péči o uši v podobě častějšího čištění uší u psa ze strany majitele.

Podle plemena se může stát, že jako majitel nebudete moci péči provádět, protože se zvíře vehementně brání. V tomto případě musí péči převzít veterinář. Pokud však máte trpělivého a něžného domácího tygříka, můžete se pokusit odstranit přebytečný ušní maz sami. Na to postačí obyčejné kosmetické ubrousky nebo vata. V žádném případě byste k tomuto účelu neměli používat vatové tyčinky, protože riziko poranění je velké. Pro náročnější případy jsou k dostání také speciální masti nebo kapky, které se dávají do uší. Ty rozpouštějí nečistoty, ke kterým se nelze při péči o uši dostat prsty.

Pokud později pes třese hlavou, odstraňuje samozřejmě čisticí péči o uši ze zvukovodu. Na našem e-shopu najdete různé přípravky pro čištění uší u psů - kapky do uší pro psa, sprej na čištění uší pro psy, roztok na čištění uší psů použitelný také jako výplach uší u psa. Pokud by vašemu miláčkovi nepříjemně z uší zapáchalo nebo byste při péči o uši objevili černé zbytky, mohlo by se jednat o ušní svrab nebo zánět ucha: V takovém případě bezpodmínečně navštivte veterináře, který má vhodné léčebné prostředky. Ušní kapky pro psa nebo jakýkoliv jiný přípravek na čištění uší pro psy nevyřeší všechno, a v případě zánětu uší vašeho psa je potřeba použití jakéhokoliv prostředku nejdříve konzultovat s veterinářem, který vám vhodně poradí.

Pro předcházení zánětům uší doporučujeme pravidelnou péči o srst psa, která pomůže tomu, aby se do uší psa nedostávalo tolik nečistot.